Enea Bastianini oslavuje po víťazstve na Veľkej cene Emilia-Romagna 2024.
Enea Bastianini oslavuje po víťazstve na Veľkej cene Emilia-Romagna 2024. (Autor: TASR/AP)

+ 7,848 s

MISANO ADRIATICO. Taliansky motocyklový pretekár Enea Bastianini triumfoval na nedeľnej domácej VC Emilia-Romagna seriálu MotoGP.

Dvadsaťšesťročný Talian tak priniesol tímu Ducati sté víťazstvo v tejto kategórii. Úradujúci šampión Francesco Bagnaia preteky nedokončil.

Druhý skončil Španiel Jorge Martin z Pramacu a pódium doplnil jeho krajan Marc Marquez z Gresini Ducati.

Pád obhajcu titulu umožnil Martinovi posunúť sa do čela celkového poradia o 24 bodov pred Bagnaiu.