Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Prešovčanky sa v MOL lige nepredstavia. Súťaž bude mať dvoch nováčikov

Hádzanárky Prešova nepokračujú v MOL lige. (Autor: TASR)
SITA|23. jún 2021 o 15:05

Štrnástym účastníkom môžu byť Poľky.

BRATISLAVA. Nadnárodná hádzanárska MOL liga žien bude mať aj v sezóne 2021/2022 štyroch zástupcov zo Slovenska.

Hrať v nej však už nebudú Prešovčanky, namiesto nich sa v súťaži predstavia hráčky Stupavy.

Na českej strane príde k rozšíreniu o deviaty tím, bude ním Kynžvart a stane sa najzápadnejším účastníkom ligy.

Je možné, že k trinástim účastníkom pribudne aj klub z Poľska, záujem prejavil Chorzów.

Poľky zvažujú účasť

MOL ligu žien čaká jubilejný 20. ročník. Základná časť súťaže vyvrcholí v jari 2022, vyraďovacia časť sa začne na prelome apríla a mája. 

„Najpodstatnejšou novinkou sú dvaja nováčikovia - Stupava a Kynžvart. Zástupca z Poľska prejavil záujem o štart v našej súťaži pred troma týždňami, ide o Ruch Chorzów.

Zatiaľ je to otvorená záležitosť, momentálne prebiehajú rokovania a schvaľovací proces na úrovni Poľského hádzanárskeho zväzu. Samozrejme, Chorzów musí splniť aj určité formálne náležitosti.

Podstatné je, že oba národné zväzy i kluby dali jeho prípadnej účasti v MOL lige zelenú,“ informoval riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský na webe Slovenského zväzu hádzanej (SZH)

Netlačí ich termín

„Ak sa to podarí dotiahnuť, súťaž by druhýkrát v histórii mala hosťa. Prvým bolo hneď v úvodnom ročníku rakúske Hypo.

Nie sme tlačený termínom, ročník je vyžrebovaný a v prípade štartu poľského družstva by Chorzów zaujal vo vyžrebovaní pozíciu, ktorá bola pri trinástich účastníkoch voľná," uviedol Brunovský.

Známy je už aj žreb súťaže. V prvom kole slovenský šampión MŠK Iuventa Michalovce nastúpi počas prvého septembrového víkendu doma proti českému Hodonínu, Dunajská Streda privíta nováčika z Kynžvartu, Stupava sa predstaví v Zlíne a Šaľa v Písku.

Víťaz nadnárodnej MOL ligy z Mostu bude mať v prvom kole voľno a v prípade vstupu poľského účastníka na úvod privíta práve Chorzów.