Roky čakania, zápas storočia v MMA potom trval 2 minúty. Végh dal Vémolovi KO

Karlos Vémola a Attila Végh pred ich „Zápasom storočia“ v roku 2019.
Karlos Vémola a Attila Végh pred ich „Zápasom storočia“ v roku 2019. (Zdroj: Oktagon MMA, Autor: Facebook Oktagon MMA)
Adrián Mečiar|9. nov 2022 o 14:05

Dočkajú sa fanúšikovia odvety?

BRATISLAVA. Zápas storočia, stret dvoch domácich legiend a zároveň najväčší súboj v dejinách česko-slovenského MMA.

Na jednej strane bývalý zápasník prestížnej organizácie UFC a v tom čase najúspešnejší Čech, na tej druhej bývalý šampión organizácie Bellator a zároveň najúspešnejší Slovák. Zápas Karlosa Vémolu a Attilu Végha sa uskutočnil presne pred 3 rokmi.

Zaplnená O2 aréna s kapacitou takmer 20 tisíc miest sa nevedela dočkať momentu, keď do klietky vstúpia Vémola a Végh.

Vémola nastupoval v modrom rohu pre vyzývateľa, hoci s tým nesúhlasil. Zápas sa konal v Prahe na jeho pôde, no organizátori to vnímali inak. Végh bol v ich organizácii dlhšie, a preto bol považovaný za domáceho bojovníka. Slovák tak nastúpil v červenom rohu.

Samotný duel pritom trval len niečo vyše dve minúty. Vémola netradične nepreniesol súboj na zem a v postoji v boxerských kombináciách to bola Véghova hra.

Végh zaknihoval knokaut presne po dvoch minútach a siedmich sekundách. Mnohými odpisovaný bývalý šampión Bellatoru presnými údermi knokautoval Vémolu a začal oslavovať veľké víťazstvo.

Podcast Lexikón športu

Nový podcast portálu Sportnet s názvom Lexikón športu vám postupne odhalí zaujímavosti zo sveta športu, fakty z histórie či príbehy známych športovcov. Nový diel relácie Lexikón športu vychádza pravidelne každú stredu.

V tejto epizóde predstavujeme zápas storočia v MMA medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom.

Podcast si môžete vypočuť na: Spotify Anchor Apple Google

Hviezdami v časoch, keď MMA nemalo takú popularitu

Podľa oficiálnych štatistík obaja zápasia v profesionálnom MMA od roku 2008.

Vémola však začal zápasiť v Anglicku, kde si vybudoval meno. Získal titul miestnej organizácie UCMMA a zaujal najväčšiu ligu na trhu.

V roku 2010 podpísal kontrakt s UFC, kde pôsobil v najbližších rokoch. V šiestich zápasoch zaznamenal bilanciu 2:4. Sám neskôr priznal, že sa tam dostal príliš skoro a nemal ešte dosť skúseností.

Végh si budoval rešpekt v Európe. Mal na konte v podstate dvojnásobný počet zápasov oproti Vémolovi a dostal príležitosť v americkej organizácii Bellator.

V Spojených štátoch postupne porazil všetkých súperov, ktorých pred neho postavili a po víťazstve vo finále pyramídy v rámci poloťažkej divízie do 93 kilogramov získal právo na titulový zápas.

V roku 2013, keď Vémola stále pôsobil v UFC, sa stal Végh šampiónom Bellatoru. O titul následne prišiel v odvete s Emmanuelom Newtonom.

Konkurenčný boj bránil zápasu

Vémola s Véghom a ich úspechy sa určite pričinilo o to, že MMA v Česku a na Slovensku získavalo pevnejšie základy.

V roku 2016 sa objavili na scéne dvaja hráči, ktorí sa zakrátko stali úhlavnými rivalmi na poli organizácií.

Domov»MMA»Roky čakania, zápas storočia v MMA potom trval 2 minúty. Végh dal Vémolovi KO