Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Miškovičová zostáva hlavnou trénerkou ŠKP Banská Bystrica

SITA|Publikované 14. okt 2007 o 16:45

BANSKÁ BYSTRICA 14. októbra (SITA) - Hádzanársku verejnosť prekvapila informácia, že trénerka slovenského ženského družstva ŠKP Banská Bystrica Monika Miškovičová po víťazstve nad bratislavským ŠKP (minulú ...

BANSKÁ BYSTRICA 14. októbra (SITA) - Hádzanársku verejnosť prekvapila informácia, že trénerka slovenského ženského družstva ŠKP Banská Bystrica Monika Miškovičová po víťazstve nad bratislavským ŠKP (minulú sobotu 6.10) pri A-tíme končí. Pôvodne sa takto rozhodla, no napokon po rozhovoroch s vedením klubu zostáva v pozícii hlavnej trénerky, resp. šéftrénerky. Hľadá sa k nej nový asistent, či asistentka. Pôvodne Miškovičová chcela ukončiť svoje pôsobenie pod Urpínom hneď po prvom zápase, a to pre pracovné povinnosti. Aktuálne je však už situácia iná. "Dohodli sme sa na tom, že Miškovičová zostáva pri A-družstve. Nie je teda pravda, že končí. Po dôležitom rozhovore sme našli spoločný záujem i vôľu. Preto zostáva v našom tíme do konca sezóny ako hlavná trénerka. Otázku jej asistenta riešime," uviedol prezident ŠKP Banská Bystrica Ján Vinarčík.

Monika Miškovičová pôvodne uvažovala nad svojím pôsobením v tíme, ale napokon sa rozhodla zotrvať a prijala ústretovú pomoc vedenia klubu. "Je to pre mňa veľmi ťažké. Mám svoje zamestnanie a práca sa mi nekončí o druhej, či o tretej popoludní. Dievčatá si zaslúžia, aby sa im venoval niekto aj naplno. Dohodli sme sa preto s vedením klubu na kompromise. Ja zostanem teda v pozícii trénerky a dala som návrh konkrétneho mena na post asistenta. Malo by ísť o novú trénersku krv tiež z Banskej Bystrice. Vedenie bude s touto osobou rokovať," ozrejmila situáciu M. Miškovičová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.