Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Michalovce získali opäť titul

Sportnet|Publikované 20. mar 2006 o 00:00

MICHALOVCE - Kto čakal v šlágri 20. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) medzi vedúcimi Michalovcami a druhou Šaľou vyrovnaný súboj, ...

Krídelníčka Michaloviec Sylvia Jenčíková (s loptou) prispela k vysokému víťazstvu nad Šaľou (35:25) siedmimi gólmi. FOTO PRE SME - RÓBERT SÁNDOR

MICHALOVCE - Kto čakal v šlágri 20. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) medzi vedúcimi Michalovcami a druhou Šaľou vyrovnaný súboj, sakramentsky sa mýlil. Zápas, v ktorom sa malo bojovať o majstra WHIL a najlepšiu východziu pozíciu pred blížiacim sa play off, pripomínal hru mačky s myšou. Konečný výsledok 35:25 je najvyšším víťazstvom Iuventy nad Duslom v doterajšej histórii oboch klubov.

Zemplínčanky podali v pravej chvíli výkon približujúci sa k hranici ich súčasných možností, čo potvrdil aj tréner michalovského družstva Dušan Daniš. "Jediné, čo mi trochu prekážalo, bol úvod, keď sme nepremenili niekoľko stopercentných príležitostí. Ale inak dievčatá celý zápas odohrali vo vysokom tempe, neustále si vytvárali strelecké pozície a čo je dôležité, boli aj efektívne. Náš výkon sa priblížil k úplnej špičke," povedal a doplnil, že hráčky základnej zostavy si zaslúžia absolutórium.

Šaľa nezvykla v Michalovciach v minulosti prehrávať, v doterajšej histórii vzájomných zápasov s Iuventou odchádzala z metropoly Zemplína bez bodu iba trikrát. Naposledy 15. júna 2003 po finálovom súboji Slovenského pohára. Odvtedy vo všetkých šiestich zápasoch s prehľadom zvíťazila.

"O výsledku rozhodol najmä prvý polčas, v ktorom nám Michalovce ušli o desať gólov. Takáto strata sa proti tímu ako je Iuventa doháňa už veľmi ťažko. Hoci sme sa po prestávke zlepšili, na vynikajúco hrajúce domáce sme jednoducho nemali. Michalovce majú na každom poste lepšiu hráčku ako my, domáce sa prekonávali a vyhrali absolútne zaslúžene. Z nášho pohľadu ma mrzí spôsob, akým sme prehrali. Moje zverenkyne ma veľmi sklamali," doplnila trénerka Darina Braunová, ktorá zároveň pasovala michalovský tím za jednoznačného kandidáta na majstrovský titul.

Iuventa si vďaka sobotňajšiemu víťazstvu nad svojím najväčším rivalom zabezpečila titul v spoločnej slovensko-českej súťaži a do slovenského play off pôjde z prvého miesta. Do play off postupujú prvé štyri tímy, hrá sa na 3 víťazstvá. Prvé dve a prípadné piate stretnutie sa hrá na ihrisku lepšie umiestneného družstva po základnej časti.

Súvisiace články