Michalovce predviedli dokonalý obrat a znížili stav barážovej série na 1:2

Momentka zo zápasu Žilina - Michalovce.
Momentka zo zápasu Žilina - Michalovce. (Autor: SITA)
SITA|16. mar 2019 o 20:34

Žilina nevyužila dvojgólový náskok.

MICHALOVCE. Hokejisti Michaloviec triumfovali nad hráčmi Žiliny 3:2 po predĺžení v sobotňajšom treťom zápase v baráži o účasť v budúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Michalovčania domácim víťazstvom znížili stav série na 1:2.

Všetko pritom nasvedčovalo tomu, že opäť uspeje Žilina. Po prvej tretine viedla o dva góly zásahmi Richarda Jenčíka a Rudolfa Hunu v presilových hrách.

Aj domáci však v druhej tretine dvakrát využili početnú výhodu, keď skórovali Matej Giľák a Lukáš Hamráček a bolo vyrovnané.

V tretej dvadsaťminútovke sa nepresadil ani jeden z tímov, v predĺžení rozhodol o prvom úspechu Michaloviec v baráži hranej na štyri víťazstvá Jakub Linet.

Štvrtý zápas je na programe v nedeľu 17. marca od 17:30 opäť na ľade Michaloviec.

Tipsport liga - baráž (hrá sa na štyri víťazstvá):

Michalovce - Žilina 3:2pp (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 22. M. Giľák (Róth, Kolba), 36. Hamráček (Toma), 64. Linet (Bojko, Valečko) - 13. Jenčík (Hvila), 20. Rudolf Huna (Hvila, Jenčík)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Marek Mašlonka 10 min za napadnutie hlavy a krku - Jakub Ručkay 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, M. Valach - Rojík, Ľ. Šoltés, 3955 divákov

Michalovce: Trenčan - Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Valečko, Bdžoch, Gavrik - Mašlonka, Piatak, M. Giľák - Hamráček, Toma, Chalupa - Róth, Linet, Safaralejev - Bojko, Cútt, Dvurečenskij - Mesaroš

Žilina: Fučík - Kučný, L. Matejka, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Marek Hudec, Turian - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Milý, J. Ručkay, Bárta - Beránek, Podešva, Hvila - Dominik Rehák, Surovka, F. Ondruš

/stav série 1:2/

Domov»Hokej»Slovensko»Michalovce predviedli dokonalý obrat a znížili stav barážovej série na 1:2