Rastorgujevs jednoznačne zvíťazil, zo Slovákov bol najlepší Hasilla

Stupne víťazov vo vytrvalostných pretekoch na ME v biatlone.
Stupne víťazov vo vytrvalostných pretekoch na ME v biatlone. (Autor: IBU Cup Biathlon/ twitter)
TASR|27. jan 2021 o 18:05

Celkovo štartovalo šesť slovenských reprezentantov.

+18:18,4 min (5)

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Slovenský biatlonista Tomáš Hasilla obsadil 19. miesto v úvodnej súťaži mužov na ME v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Vytrvalostné preteky na 20 km vyhral lotyšský reprezentant Andrejs Rastorgujevs s náskokom 1:27,5 minúty pred Nórom Erlendom Bjöntegaardom, tretí bol jeho krajan Endre Strömsheim.

Hasilla si pripísal na prvých dvoch položkách po jednej trestnej minúte, no v druhej polovici pretekov už sklopil všetky terče.

Zo záverečnej stojky vybehol na 12. mieste, v poslednom kole túto pozíciu neudržal a nakoniec obsadil 19. miesto so stratou 3:30,8 minúty na Rastorgujevsa, ktorý minul len jeden z dvadsiatich terčov.

Michal Šima figuroval po druhej streľbe s jednou chybou na priebežnom 22. mieste, ale na nasledujúcej ležke si pripísal až tri trestné minúty a výrazne sa prepadol. V cieli z toho bolo 53. miesto.

O pozíciu vyššie skončil s tromi chybami na strelnici Matej Baloga. Vôbec sa nedarilo Šimonovi Bartkovi, ktorý nesklopil šesť terčov a obsadil až 93. priečku.

Z dvojice juniorov, ktorí si odkrútili premiéru na ME medzi mužmi, zastrieľal čisto Samuel Hubač. Bežecky však nedokázal konkurovať a skončil na 92. mieste. Peter Golian obsadil s piatimi chybami a stratou takmer 20 minút 129. priečku.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Rastorgujevs jednoznačne zvíťazil, zo Slovákov bol najlepší Hasilla