Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Jeden dobrý polčas na úspech nestačil, Slovenky nepostúpili

Hádzanárky Slovenska do 19 rokov. (Autor: juniorky.slovakhandball/ instagram)
TASR|9. júl 2021 o 19:57

V úvodnom dueli nestačili na Švédsko.

ME hádzanárok do 19 rokov - skupina B

Slovensko - Rusko 27:35 (9:18)

Zostava a góly SR: Voržáčková, P. Kakaščíková – Györiová 3, Dulinová 1, P. Pálová 4/4, N. K. Sedláčková, Pénzes 6, Polievková, Timková, B. Lancz 8/1, Zsákovics 1, K. Paulínyová 1, Bírová, Ščípová, Vargová 1, Dvorščáková 2

Rozhodovali: Božinovski a V. Načevski (obaja Sev. Maced.)

CELJE. Slovenské hádzanárky prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na ME hráčok do 19 rokov. V piatkovom zápase B-skupiny podľahli Ruskám 27:35 a v tabuľke obsadili tretie miesto. 

Zverenky trénera Michala Lukačína si tak nezahrajú vo vyraďovacej časti turnaja, ale dve prehry ich posúvajú do bojov o 9. až 15. miesto.

Slovenky odohrali v skupine iba dva duely po tom, ako sa Portugalčanky odhlásili z turnaja pre výskyt koronavírusu v tíme. V prvom stretnutí na šampionáte prehrali so Švédkami o osem gólov 29:37.

"Zápas mal podobný scenár ako vo štvrtok. V úvode sme sa držali, potom nám súper odskočil. Rusky nám v útoku hrozili z každého postu, v obrane i výkonom brankárky získavali sebavedomie. My sme sa len ťažko presadzovali.

V druhom polčase sme však opäť zabrali, stiahli sme rozdiel, ale v závere nás súper opäť potrestal. Stretnutia so Švédkami a Ruskami musíme brať ako realitu, čelili sme dvom špičkovým tímom. Nechcem, aby to vyznelo ako alibi, ale spravili sme maximum, čo bolo v našich slovenských možnostiach.

Pred nami sú tri dni voľna, pripravíme sa na ďalších dvoch súperov, ktorí budú bližšie k našej výkonnostnej úrovni. Máme o čo hrať, chceme sa dostať do najlepšej dvanástky a vlastnými silami na MS. Do ďalšieho priebehu ME chceme ísť so sebavedomím a chceme, aby už prišlo aj prvé víťazstvo,“ povedal Lukačín.

Súvisiace články