Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Slováci sa vyhli skupine smrti. Nemeček verí, že vstupenky pôjdu na odbyt

Prezident SZH Jaroslav Holeša a tréner mužskej reprezentácie Peter Kukučka sledovali žreb základných skupín na ME 2022 zo štúdia v Bratislave. (Autor: slovakhandball.sk)
Sportnet, TASR|6. máj 2021 o 22:22

Holeša sa obával náročných súperov.

BUDAPEŠŤ. Budúcoročné ME hádzanárov na Slovensku by v prípade plnohodnotnej diváckej účasti mali byť úspešné aj po finančnej stránke.

Zhodli sa na tom prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša i predseda predstavenstva organizačného výboru ME 2022 Igor Nemeček.

Štvrtkový žreb základných skupín totiž dejiskám v Bratislave a Košiciach prisúdil fanúšikovsky atraktívne tímy.

Holeša sa bál skupiny smrti

Európsky šampionát sa uskutoční od 13. do 30. januára 2022 na Slovensku a v Maďarsku.

Slováci sa v základnej F-skupine v košickej Steel Aréne stretnú s Nórskom, Ruskom a Litvou, na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave sa bude hrať "déčko" s Nemeckom, Rakúskom, Bieloruskom a Poľskom a aj E-skupina, v ktorej figurujú Španielsko, Švédsko, Česko a Bosna a Hercegovina.

"Žreb ma potešil, pretože na Slovensku uvidíme európske top tímy a takisto mužstvá z okolitých krajín, ktoré môžu prilákať do hál veľké množstvo fanúšikov," hovorí šéf zväzu.

"Mali sme v Bratislave nasadené v jednej skupine Nemecko a v druhej Česko a k nim sme dostali Rakúšanov i Poliakov. To je veľmi dobré, pretože najmä Poľsko je krajina s obrovským zázemím fanúšikov, ktorí za svojim tímom cestujú a záujem o hádzanú je tam naozaj veľmi veľký. Takže si myslím, že ak fanúšikovia budú môcť na tribúnach byť a pevne v to verím, tak haly by mali byť plné," myslí si Holeša.

Prvý muž slovenskej hádzanej je optimista. Zloženie "slovenskej" skupiny v Košiciach predčilo jeho očakávania.

"Mal som naozaj celý týždeň v hlave 'skupinu smrti' s Nórskom, Dánskom a Holandskom, čo by nebolo pre nás veľmi dobré.

Napokon máme v skupine Rusko a Litvu, s ktorými sme v minulosti dokázali odohrať vyrovnané zápasy, takže to nie je zlé a verím, že sa pobijeme o čo najlepší výsledok."

Bez obáv, až na covid

Z organizačného hľadiska budú podľa neho obe slovenské mestá precízne pripravené hostiť vrcholné podujatie.

"Inšpekcia Európskej hádzanárskej federácie v našich dejiskách dopadla veľmi dobre, na to slúžil aj marcový dvojzápas Euro Cupu v Bratislave. Rovnako prebehla inšpekcia úspešne aj v Košiciach. Všetko je v poriadku.

Jediné, z čoho máme obavy, je pandémia a to, či fanúšikovia budú v halách. My veríme, že to tak bude a situácia to umožní. Nikto teraz nevie povedať, ako sa to bude ďalej vyvíjať. Uvidíme ako z tohto hľadiska dopadnú veľké podujatia v exteriéri, teda ME vo futbale i olympiáda, a potom ako sa v septembri rozbehne začiatok ďalších športových súťaží v Európe," uviedol Holeša.

Nemeček chce vidieť Slovákov v Bratislave

Radosť po žrebe netajil ani Nemeček, šéf slovenského štábu organizátorov: "Som presvedčený, že vstupenky na zápasy sa budú predávať veľmi dobre. Verím aj tomu, že slovenskí hádzanári dosiahnu svoje prvé víťazstvá na ME a postúpia do ďalšej fázy turnaja v Bratislave."

Po definitíve o zložení skupín a presnom rozpise zápasov sa začne ďalšia etapa v súkolesí organizačného výboru.

"Už vieme kto u nás bude hrať a teraz sa pre nás začne mravčia robota. Čakáme, že sa ozvú jednotlivé reprezentačné tímy ohľadne hotelov v Bratislave i Košiciach, aby si všetko pozreli a zabezpečili. Z našej strany je všetko pripravené, v oboch mestách budú pre účastníkov šampionátu k dispozícii tri hotely.

Pre nás je najdôležitejšie, aby sa situácia s pandémiou zlepšila a aby sa na tribúny mohli dostať diváci, pretože pre nás ako organizátorov sú vstupenky jediný zdroj príjmu. Keď budeme mať možnosť naplniť haly stopercentne, tak šampionát by mal byť pre nás úspešný aj po finančnej stránke," uviedol Nemeček.

Súvisiace články