Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Ševelovi sa v Poľsku darí. Zmenil systém a klub v tabuľke stúpa

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela odpovedá na otázky novinárov pred odletom na odvetný zápas prvého predkola Ligy majstrov proti domácemu čiernohorskému šampiónovi Sutjeska Nikšič na letisku M. R. Štefánika v utorok 16. júla 2019 v Bratislave. (Autor: Jakub Kotian TASR)
SITA|8. okt 2019 o 10:30

Trénera si pochvaľujú aj hráči Zaglebie Lubin.

BRATISLAVA. Začiatkom aktuálnej sezóny 2019/2020 ešte Martin Ševela viedol futbalistov ŠK Slovan Bratislava, ale po vypadnutí so Sutjeskou Nikšič v 1. predkole Ligy majstrov opustil lavičku bratislavského klubu.

Pred niekoľkými týždňami sa dohodol na angažmáne v poľskom klube Zaglebie Lubin.

V novom pôsobisku sa mu zatiaľ darí a s novými zverencami sa postupne šplhá vyššie aj v poľskej Ekstraklase, kde sa Zaglebie momentálne nachádza na 10. mieste.

Zmenili sme rozostavenie v porovnaní s tým, čo sme hrali pod vedením Van Daela. Vidieť, že to zabralo, o čom svedčia získané body.


Bartosz Slisz

Veľký cveng malo najmä víkendové víťazstvo na ihrisku ambicióznej Lechie Gdansk (2:1). Poliakom tiež mimoriadne imponuje, že prakticky okamžite po príchode do Lubina začal rozprávať ich jazykom.

"Tréner je veľmi pozitívny človek. Ide z neho veľa dobrej energie, ktorú čerpáme. Je skvelé, že to takto vyzerá," povedal lubinský záložník Bartosz Slisz podľa webu sportowefakty.wp.pl.

Keď Lubinčanov viedol Ševelov predchodca, Holanďan Ben van Dael, mužstvo sa potácalo okolo zostupového pásma. Po nedávnej sérii vydarených výsledkov však môže pomýšľať aj na umiestnenie v hornej polovici tabuľky.

"Zmenili sme rozostavenie v porovnaní s tým, čo sme hrali pod vedením Van Daela. Vidieť, že to zabralo, o čom svedčia získané body," dodal 20-ročný mladík Slisz.

Súvisiace články