Martin Pospíšil pozitívny na COVID, nevie, či stihne začiatok kempu Flames

Oh My Hockey|22. dec 2020 o 14:44

Priamo od Martina Pospíšila sa Šimon Čop, šéfredaktor Oh my Hockey, dozvedel nepotešujúcu správu. Pred plánovaným odletom do Kanady podstúpil slovenský útočník testovanie na prítomnosť vírusu COVID-19 v tele. Ukázalo pozitívny výsledok.

21-ročnému Zvolenčanovi zistená skutočnosť skrížila plány. Odletieť mal 21. decembra. Prípravný kemp pred ročníkom 2020/21, ktorý v NHL začína 13. januára, bude v Calgary zahájený 3. januára. Pre Pospíšila bude, pochopiteľne, kľúčový. Za prvý tím nikdy nehral, no verí, že v tejto sezóne sa mu to môže podariť.

„Aj keby som do prvého tímu nedostal v tejto sezóne, nič sa nedeje. Mám pred sebou podľa zmluvy ešte dva roky na to, aby som si vybojoval svoju šancu. Nevidel by som problém v tom, keby som aj celú sezónu odohral v AHL,“ povedal vysoký center pred tromi týždňami blogu Oh my Hockey v obsiahlom článku. „V Calgary má každý šancu, aj taký mladý prospekt ako som ja. Svoju šancu tu vidím, ale, ako vravím, hlavne chcem veľa hrať na farme. Veľa priestoru na ľade je pre môj vývoj to najlepšie.“

Či stihne kemp, momentálne nevedno. Kanada je v opatreniach veľmi tvrdá, zvlášť čo sa týka ľudí prichádzajúcich z iných krajín. NHL dodnes rieši, či sa kanadská - alebo tzv. "severná" - divízia odohrá v Kanade alebo všetky kluby presťahuje južnejšie, do USA.

Je možné, že hoci je Pospíšil do 28. decembra v desaťdňovej karanténe na Slovensku, bude musieť absolvovať ďalšiu v zámorí. To by mu definitívne zahatalo plány začať kemp načas a nemať voči spoluhráčom stratu.

Ako spomenul pred pár týždňami, verí, že v príprave získal výhodu tým, že súťažne hrával za Košice: „Beriem to tak, že sa moja sezóna už začala, hoci je iná, ako by som očakával. Potom to môžem využiť, keď sa poberiem do Kanady. Budem zabehnutý v zápasovom móde. Už to pre mňa bude ľahšie ako pre ostatných, čo nehrávajú.“

Martin z príznakov choroby pociťuje bolesti hlavy a únavu.

V Košiciach patril k ťahúňom mužstva, nazbieral 13 (9+4) bodov v 17 stretnutiach. Svoju tvrdú hru okorenil 86 trestnými minútami.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: