Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana
Brankár Martin Dúbravka z Newcastle United. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|Publikované 14. nov 2019 o 17:36

Podľa UEFA je najlepšie hodnoteným Slovákom v kvalifikácii.

Rozhovor pre denník SME

Je jediným slovenským hráčom v najťažšej lige sveta. Od svojho príchodu do Newcastle United nevynechal v Premier League ani jeden zo 62 zápasov. Pred pár dňami podpísal s klubom netradične dlhý kontrakt - až na šesť rokov.

Podľa UEFA je brankár MARTIN DÚBRAVKA najlepšie hodnoteným Slovákom v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2020. Jediný sa dostal do prvej stovky. Jeho výkon bude veľmi dôležitý aj v sobotňajšom zápase kvalifikácie proti Chorvátsku.

Aréna St. James' Park v Newcastli s kapacitou viac ako 52–tisíc divákov je vždy plná. Vraj bývate po zápasoch zachrípnutý. Je to tak?

To musím potvrdiť. Hlavne v zimnom období dostáva telo viac zabrať. Chalanom sa snažím pomáhať zvukovým usmerňovaním, je mi to vlastné. Snažím sa to využívať. Spoluhráči si to pochvaľujú. Skôr sú prekvapení, keď ma zrazu nepočujú.

Nedávno ste s Newcastlom podpísali zmluvu až na šesť rokov. Neprekvapila vás dĺžka kontraktu?

Súhlasím, že je to netradičné. Zároveň je to zrkadlo toho, že klub so mnou počíta aj v budúcnosti. A neskôr možno aj v iných pozíciách. Veľmi si to vážim.

Prichádzal som v určitej pozícii a som veľmi rád, že som si po dvoch rokoch vytvoril postavenie, v ktorom sa momentálne nachádzam.

Aj na tieto otázky reagoval

O koľko ste si platovo prilepšili?

Ako často meníte rukavice?

Slávny brankár Peter Čech si vyberal zámerne oranžový dres, aby mohol rozladiť súpera. Je to u vás podobné?

Aké pocity má brankár, keď sa má postaviť súperovi, ktorý mu naposledy dal štyri góly?

V akej pozícii s vami neskôr rátajú?

Nechystám sa ešte skončiť. Po kariére si určite sadneme a vyhodnotíme si, akým smerom sa bude môj život uberať.

Či to bude nejaká práca s mládežou, rola ambasádora, či trénera brankárov. Je však ešte skoro rozmýšľať nad takýmito vecami.

Kluby s hráčmi podpisujú zmluvy zväčša na štyri roky. Šesťročný kontrakt je netradičný, tobôž keď už máte po tridsiatke. Prečo vám klub ponúkol zmluvu na také dlhé obdobie?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články