Marinčin po náraze na mantinel nedohral zápas v Bostone

Hráč Toronta Maple Martin Marinčin (52) a Alexandre Burrows z Vancouvru Canucks počas zápasu zámorskej NHL, ilustračná foto. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. dec 2016 o 08:13

Toronto dohralo duel s piatimi obrancami a napokon vyhralo 4:1.

BOSTON. Slovenský hokejista Martin Marinčin nedohral nočný zápas zámorskej NHL v Bostone.

Obranca Toronta Maple Leafs narazil po strete s českým útočníkom Bruins Davidom Krejčím na zadný mantinel a z ľadu odišiel s problémami po dlhšom ošetrení.

Incident sa stal v 7. minúte prvej tretiny za stavu 0:0, rozhodcovia napriek vehementným protestom trénera Mikea Babcocka nevylučovali.

Marinčin korčuľoval za pukom smerom k vlastnej bránke, keď do neho Krejčí zozadu sotil.

Slovenský obranca stratil rovnováhu a nekontrolovane narazil chrbtom na mantinel.

Do zostavy Maple Leafs sa 24-ročný zadák pritom vrátil po chorobe, ale na bostonskom ľade bol v akcii len dve minúty a 34 sekúnd. Klub po zápase o jeho stave bližšie neinformoval.

V drese Bruins sa predstavil obranca Zdeno Chára, ktorý si pripísal dva mínusové body, tri strely a dve trestné minúty. Marinčin odohral v tejto sezóne 15 zápasov s bilanciou 1+4.