Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Studenič sa stal prvou hviezdou zápasu, strelil parádny gól

Na snímke zľava Marián Studenič (Slovensko) a Jakub Krejčík (ČR) v zápase Euro Hockey Challenge v ľadovom hokeji Slovensko - Česko v Trenčíne v piatok 26. apríla 2019. (Autor: TASr)
SITA|20. feb 2020 o 09:28

Mladík potiahol svoj tím za výhrou.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Marián Studenič sa v nižšej zámorskej súťaži AHL dostáva do solídnej formy.

Gólom a asistenciou pomohol svojmu tímu Binghamton Devils k triumfu na ľade Toronta Marlies 5:3.

Domáci viedli 1:0, ale ešte v prvej tretine hostia otočili na 1:3 aj zásluhou gólu a asistencie 21-ročného slovenského krídelníka.

Studeničov gól sa zrodil po prevzatí puku pri mantineli a bleskovom nakorčuľovaní si do výhodnejšej pozície medzi útočnými kruhmi.

Šesť bodov v štyroch zápasoch

Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Binghamton sa v Severnej divízii AHL na jeden bod priblížil k pozícii zabezpečujúcej účasť v play off, kde sa nachádza práve Toronto.

Binghamton vyhral štvrtý zápas v neprerušenom slede a Studenič si počas tejto minisérie pripísal tri góly a tri asistencie.

Odchovanec skalického hokeja celkovo má v tejto sezóne AHL 13 bodov za 6 gólov a 7 asistencií, až do februára sa mu veľmi nedarilo.

Pre zranenie vynechal takmer celý súťažný január, ale teraz sa dostáva do pohody.

Studenič: Chcem si zahať v NHL

Využíva najmä svoju rýchlosť a dôsledné korčuľovanie, ktorými upútal aj trénera slovenskej reprezentácie Craiga Ramsayho.

Aj preto si ho ponechal v tíme vlani na "domácom" svetovom šampionáte v Bratislave a Košiciach.

"Korčuľovanie je najsilnejšou stránkou mojej hry, takže sa snažím korčuľovať najlepšie ako viem. Usilujem sa hráčov obchádzať najmä po stranách." uviedol Marián Studenič nedávno pre klubový web, cituje ho portál slovaknhl.sk.

Mladík z útoku Binghamtonu nemá problém s motiváciou: "Ak chcem byť v budúcnosti úspešný, musím dať do toho 100 percent. Je tam teda veľa motivácie. Tou najväčšou je zahrať si v NHL,“ dodal Studenič.

Súvisiace články