Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Marián Hossa pred sezónou: Mám jediný cieľ, získať Stanleyho pohár

Takto sa Marián Hossa tešil zo Stanley cupu v roku 2010. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. sep 2014 o 09:46

Chicago začne novú sezónu na ľade Dallasu Stars aj s Mariánom Hossom vo štvrtok 9. októbra.

SOUTH BEND. Počas vlaňajšieho prípravného kempu Chicaga Blackhawks pred novým ročníkom zámorskej NHL trápili slovenského hokejistu Mariána Hossu bolesti chrbta. Z toho dôvodu vynechal prípravné zápasy a musel sa so spoluhráčmi zohrávať v úvode sezóny.

Tento rok si "čierni jastrabi" rozložili kemp v meste South Bend v štáte Indiana. Po piatkovom prvom spoločnom tréningu videl Hossa v porovnaní s vlaňajškom veľké rozdiely.

Chce zápasy ako vlani

"Minulý rok som kemp takmer celý premaródoval. Ale v priebehu sezóny ma zdravie poslúchalo a to bude najdôležitejšie aj v nadchádzajúcom ročníku. Ak zopakujem počet zápasov z uplynulej sezóny, budem rád. Tento rok je to iné, do kempu som prišiel fit a môžem zaberať naplno od začiatku. Dokonca hladinu tuku v tele mám o osem percent nižšiu ako vlani," povedal v rozhovore pre televíziu ESPN 35-ročný Trenčan.

Ten sa na tréningu zaradil do útoku k centrovi Jonathanovi Toewsovi a krídelníkovi Patrickovi Sharpovi. Zložením staronová formácia ukázala súhru takmer okamžite, keď Hossa najskôr po spolupráci so Sharpom a potom aj s Toewsom zaznamenal dva góly.

Chicagský tréner Joel Quenneville ignoruje fakt, že elitný útočník oslávi v januári 36. narodeniny. "Marián predvádza výborne výkony bez ohľadu na svoj vek. Jeho výkonnosť je na vysokej úrovni už niekoľko sezón a vôbec sa nám nezdá, že by mal v pláne spomaliť. Máme to šťastie, že v našom tíme figuruje taký kvalitný typ zakončovateľa akým ´Hoss´ je. Myslím, že to naplno dokázal aj dnes," povedal na adresu svojho zverenca po piatkovom tréningu kouč Quenneville.

Iný cieľ nemá

Špeciálne osobné ciele si pred blížiacou sa sezónou Hossa neurčil. V uplynulom ročníku dosiahol za tridsať gólov a rovnaký počet asistencií 60 kanadských bodov, čo bola jeho druhá najvyššia produktivita od príchodu do Chicaga v roku 2009.

"Keď som bol mladší, tak som si vždy nejaké to maximum vytýčil. Ale pred aktuálnou sezónou mám jediný cieľ - opäť získať Stanleyho pohár. Ak k tomu prispejem gólmi alebo obrannou hrou, budem iba rád. Hokej si stále užívam a som rád, že môžem byť súčasťou tohto tímu," dodal Hossa.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články