Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Bola to dohoda Hapala a Beníteza. Hamšík zažil to, čo pred rokom

Marek Hamšík. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|8. nov 2020 o 19:19

Na prvom zraze bolo desať hráčov.

SENEC. Z kabíny si najskôr vybehol na tribúnu Národného tréningového centra v Senci, aby odpovedal na novinárske otázky.

Na sebe mal teplákovú súpravu, krikľavé tenisky a imidžové okuliare. Tie po chvíli odložil, keďže sa mu kvôli rúšku rosili.

Na reprezentačný zraz prišiel po mesiaci, ktorý strávil na Slovensku. Pripravoval sa individuálne. Bicykloval a trénoval doma na ihrisku.

„Nechcel som riskovať, aby som trénoval s nejakým mužstvom. Radšej som sa pripravoval takto, aby som ostal zdravý a s negatívnym testom,“ načrtol Marek Hamšík na zraze futbalovej reprezentácie pred barážovým zápasom proti Severnému Írsku o postup na majstrovstvá Európy.

Bola to dohoda Hapala a Beníteza

Pre slovenského kapitána a lídra tímu to nie je žiadna novinka. Aj pred rokom pred reprezentačnými zrazmi býval už tri týždne doma na Slovensku.

„Nemalo význam, aby som cestoval do Číny, kde by som strávil dva týždne v karanténe v nejakom moteli a nemohol sa pripravovať,“ skonštatoval Hamšík.

Túto dohodu ešte vybavil bývalý reprezentačný tréner Slovenska Pavel Hapal s trénerom čínskeho klubu Ta-lien Rafaelom Benítezom.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články