Faith Kipyegonová získala zlato v behu na 5000 m na MS v altetike 2023.
Faith Kipyegonová získala zlato v behu na 5000 m na MS v altetike 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. aug 2023 o 21:25

Vybojovala si už štvrtý titul majsterky sveta, no prvý na päťtisícke.

MS v atletike 2023 - Budapešť (Maďarsko)

14:54,33 min

BUDAPEŠŤ. Keňanka Faith Kipyegonová získala na MS v atletike 2023 v Budapešti druhú zlatú medailu.

Po triumfe na trati 1500 m zvíťazila aj na 5000 m v čase 14:53,88 min.

Stala sa vôbec prvou v histórii, ktorá uspela na MS na týchto dvoch vytrvaleckých tratiach.

Vybojovala štvrtý titul majsterky sveta, no prvý na päťtisícke, všetky predchádzajúce má z trate 1500 m.

Striebro získala časom 14:54,11 Holanďanka Sifan Hassanová, ktorá mala v Budapešti mimoriadne náročný program, keď absolvovala aj 1500 a 10.000 m a iba pád v boji o zlato na najdlhšej trati ju pripravil o historický počin.

Mohla získať cenný kov na všetkých troch tratiach, no napokon odíde z Maďarska s dvoma, na 1500 m získala bronz.

Celkovo má na konte šesť medailí z MS - dve zlaté, jedno striebro a tri bronzy. Tretiu priečku v Budapešti obsadila Keňanka Beatrice Chebetová výkonom 14:54,33.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Keňanka dosiahla parádny zápis! Ako prvá v histórii získala zlato na 1500 aj 5000 metrov