José Mourinho bude mať o čom premýšľať.
José Mourinho bude mať o čom premýšľať. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. okt 2016 o 15:07

Manchester United dosiahol v zápase so Stoke City vôbec prvý nerozhodný výsledok v prebiehajúcom ročníku.

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru United remizovali na úvod nedeľňajšieho programu siedmeho kola Premier League so Stoke City 1:1.

Z veľkého množstva dobrých príležitostí vyťažili len gól z kopačky Anthonyho Martiala, na ktorý odpovedal osem minút pred koncom Joe Allen.

Pre zverencov trénera Joseho Mourinha to bol vôbec prvý nerozhodný výsledok v prebiehajúcom ročníku.

Poslední hostia získali druhý bod.

Hosťom pomohol brankár

Manchester otvoril duel obrovskou šancou Ibrahimoviča, no švédsky kanonier sa na dvakrát nepresadil.

Hostia pohrozili v úvode prvého polčasu viacerými ofenzívnymi kombináciami, do jeho konca sa však prevažne bránili.

Najmä vďaka brankárovi Leemu Grantovi neinkasovali.

Po zmene strán sa domácemu Manchestru nepodarilo zlomiť zápas na svoju stranu, hoci v 69. minúte sa dočkal vedúceho gólu, keď sa po troch minútach na ihrisku presadil peknou strelou zvnútra šestnástky Martial.

V 82. minúte neisto zakročil proti odrazenej strele David de Gea a Joe Allen vyrovnal na konečných 1:1.

"V prvom polčase sme mohli dať tri góly, v druhom sme mohli pridať zasa ďalšie tri či štyri. Nakoniec to mohlo skončiť 7:0. Hostia prišli ubrániť remízu a so šťastím sa im to aj podarilo," povedal po zápase tréner United Jose Mourinho.

"Vo futbale ide však mnohokrát aj o šťastie. Trvám na tom, že toto bolo naše najlepšie vystúpenie v tejto sezóne," dodal Portugalčan.

Majster hral bez gólov

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili nad Manchestrom City 2:0. O svojom triumfe rozhodli už v úvodnom dejstve. Manchester City figuruje na čele tabuľky so ziskom 18 bodov, Tottenham na druhom mieste má o bod menej.

Obhajca majstrovského titulu Leicester City hral na vlastnom trávniku so Southamptonom bez gólov.

Druhý gól Tottenhamu dal talentovaný Delle Ali.
Druhý gól Tottenhamu dal talentovaný Delle Ali. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 7. kolo:

Manchester United - Stoke City 1:1 (0:0)

Góly: 69. Martial - 83. Allen

Leicester City - FC Southampton 0:0

FC Burnley - Arsenal Londýn 0:1 (0:0)

Gól: 90.+3 Oxlade-Chamberlain

Tottenham Hotspur - Manchester City 2:0 (2:0)

Góly: 9. Kolarov (vlastný), 37. Alli

Domov»Futbal»Anglicko»United stratili body s posledným. Bol to náš najlepší zápas v sezóne, tvrdil Mourinho