Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Mám za sebou vydarený rok, hodnotí Novota napriek zraneniu

Ján Novota (v žltom) bol v tomto roku oporou v bránke Rapidu Viedeň. (Autor: SITA/AP)
SITA|10. dec 2015 o 18:32

S klubom sa mu darilo v Európskej lige, s reprezentáciu postúpil na majstrovstvá Európy. Brankár Ján Novota má za sebou úspešný rok.

VIEDEŇ. Slovenský futbalový reprezentant Ján Novota napriek škvrne v podobe zranenia bude na tento kalendárny rok spomínať s úsmevom.

Bol súčasťou národného tímu, ktorý premiérovo postúpil na záverečný turnaj majstrovstiev Európy. A podieľal sa na úspešnom ťažení svojho rakúskeho zamestnávateľa Rapidu Viedeň v skupinovej fáze Európskej ligy 2015/2016.

Ján Novota vychytal v Európskej lige napríklad aj víťazstvo v Plzni.

"Mám za sebou veľmi vydarený rok, nemôžem sa sťažovať. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Kým sa zotavím zo zranenia, budem mať dostatok času dať sa dokopy a vrátiť sa silnejší," povedal tridsaťdvaročný brankár pre agentúru SITA pri príležitosti štvrtkového podpisu nového kontraktu s Rapidom do leta 2018.

"Rokovania boli v pohode, aj keď určitú dobu trvali. Dohodli sme sa však, ako som chcel, k spokojnosti obidvoch strán," prezradil bývalý gólman Senca či Dunajskej Stredy. Dodal, že vďaka pokojným rozhovorom s vedením klubu sa ani nemusel obzerať po iných alternatívach.

Operáciu roztrhnutej šľachy v ramene prekonal bez komplikácií. "Všetko bolo v poriadku, akurát po chirurgickom zákroku som mal veľké bolesti. Pred nimi ma však lekár varoval. Po piatich dňoch ma prepustili z nemocnice domov."

zranenie_res.jpg

Novota sa zranil 26. novembra v zápase proti Villarrealu. FOTO - TASR/AP.

Rok 2015 bol dobrý, ten nasledujúci môže byť ešte lepší. Cieľom Jána Novotu je návrat na post brankárskej jednotky Viedenčanov a pokiaľ možno ešte kvalitnejšie výkony medzi tromi žrďami.

Rapid aktuálne v tabuľke najvyššej rakúskej súťaže figuruje na tretej pozícii - o jediný bod za lídrom, ktorým je mestský rival Austria.

"Sme v hre o majstrovský titul, do konca zostáva odohrať ešte mnoho kôl. Všetko je otvorené. Radi by sme sa dostali cez šestnásťfinále vyraďovacej fázy Európskej ligy. Potom už bude možné čokoľvek."

Na Štadióne Ernsta Happela pôsobí v prívetivom brankárskom kolektíve. "Okrem mňa sú tu dvaja mladí chalani (Richard Strebinger a Tobias Knoflach, pozn.). Pomáhame si. Snikým nemám problémy, takže sa môžem sústrediť na vlastnú prácu," uzavrel Novota rozhovor pre agentúru SITA.

Súvisiace články