Slovenskí reprezentanti v malom futbale do 23 rokov na MS v Chorvátsku.
Slovenskí reprezentanti v malom futbale do 23 rokov na MS v Chorvátsku. (Autor: malyfutbal.sk)
Sportnet|10. okt 2024 o 13:28 (aktualizované 10. okt 2024 o 14:40)

Slovenskí reprezentanti vyzvú vo finále rovesníkov z Česka.

BRATISLAVA. Slovenskí reprezentanti do 23 rokov v malom futbale postúpili do finále na MS 2024 v Chorvátsku, keď v dramatickom súboji zdolali Srbsko 5:4 po predĺžení.

Slovenskí mladíci na turnaji doposiaľ neprehrali ani raz.

Do šampionátu vstúpili výhrou 4:0 nad Anglickom, následne triumfovali 8:1 nad Rakúskom a v záverečnom zápase remizovali s tímom Kolumbie 4:4.

Slováci tak vďaka triumfu v skupine postúpili priamo do semifinále, kde čelili reprezentantom Srbska.

V náročnom zápase prehrávali ešte tri minúty pred koncom 2:4, no dokázali vyrovnať a doviedli zápas do predĺženia.

V ňom rozhodol v ôsmej nadstavenej minúte o postupe Slovákov do finále Dávid Ivanecký.

Slováci vo finále vyzvú reprezentantov Česka, ktorí si poradili s Azerbajdžanom 4:1.

V chorvátskom meste Mali Lošinj sa zároveň hrá aj svetový šampionát žien.

V ňom sa darilo reprezentantkám Slovenska, ktoré obsadili konečné tretie miesto, keď v súboji o bronz triumfovali vo federálnom derby proti Česku 5:3.

Slovenské reprezentantky v malom futbale na MS 2024.
Slovenské reprezentantky v malom futbale na MS 2024. (Autor: malyfutbal.sk)

Slovenky si v skupinovej fáze turnaja poradili najprv s Ukrajinou 6:1, následne triumfovali nad Rumunskom 9:0 a v záverečnom zápase podľahli Mexiku 2:3.

Vo vyraďovacej fáze najprv narazili na družstvo Kostariky, ktorú prevalcovali suverénne 13:0, no v boji o finále nestačili na úradujúce majsterky sveta z USA, ktorým podľahli 2:5.

Domov»Halové športy»Malý futbal»Mladí Slováci zabojujú o titul majstra sveta, ženy ovládli derby proti Česku a oslavujú medailu