Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Majstrovský Prešov ukončil zmluvu s trénerom

Hádzanári Prešova vyhral pod vedením Dávida slovenskú extraligu aj pohár. V európskych pohároch a nadnárodnej SEHA Lige však zaostali za očakávaniami. (Autor: TASR)
TASR|26. jún 2015 o 11:20

Výber možných kandidátov na post trénera je široký, tvrdí generálny manažér Tatrana Branko Benko.

PREŠOV. Vedenie úradujúceho slovenského šampióna Tatrana Prešov ukončilo spoluprácu s hlavným trénerom Petrom Dávidom. Hádzanársky tím dočasne povedie bývalý kouč Rastislav Trtík, ktorý momentálne pôsobí v nemeckom Rostocku.

"Tatran Prešov dal výpoveď zo zmluvy o dielo na výkon trénerskej činnosti spoločnosti s ručením obmedzeným, ktorú ako konateľ zastupuje Peter Dávid, z dôvodu zanedbania povinností vyplývajúcich z tejto zmluvy. Narýchlo nám pomocnú ruku v príprave, kým nenájdeme vhodného kandidáta, podá Rastislav Trtík, ktorý je ešte do konca sezóny 2015/2016 viazaný v nemeckom HC Empor Rostock. V krátkom čase by malo byť známe meno nášho nového hlavného trénera. Výber je široký, no nevylučujeme, že v okruhu možných kandidátov bude aj niekto z našich úspešných mládežníckych trénerov Stanislav Kolpak, Marek Gernát či Roman Lamač," uviedol pre denník Korzár generálny manažér jedenásťnásobného slovenského majstra Branko Benko.

Peter Dávid viedol Prešov jednu sezónu, s družstvom vyhral slovenskú extraligu aj pohár, ale v európskych pohároch a nadnárodnej SEHA Lige zaostal Tatran za očakávaniami.

Súvisiace články