Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Majiteľ Prešova potrestal hráčov za prehru v Nových Zámkoch

SITA|Publikované 9. apr 2008 o 07:28

PREŠOV 9. apríla (SITA) - Majiteľ hádzanárskeho klubu Tatran Prešov Miloslav Chmeliar sa svojsky rozhodol potrestať hráčov za minulotýždňovú prehru Šarišanov na pôde Nových Zámkov (28:32), po ktorej sa ...

PREŠOV 9. apríla (SITA) - Majiteľ hádzanárskeho klubu Tatran Prešov Miloslav Chmeliar sa svojsky rozhodol potrestať hráčov za minulotýždňovú prehru Šarišanov na pôde Nových Zámkov (28:32), po ktorej sa skončila 27-zápasová víťazná šnúra zverencov trénera Martina Liptáka. Tatran pred prvou prehrou v aktuálnom ročníku najvyššej slovenskej súťaže naposledy nestačil na svojho súpera 27. mája 2007 vo štvrtom finále minulosezónneho boja o titul v Považskej Bystrici (30:34 po predĺžení), v riadnom hracom čase odchádzali Prešovčania z palubovky ako zdolaní 19. 5. tiež na Považí (34:38).

"Tréner mi potvrdil, že prehra sa zrodila po najslabšom výkone v tejto sezóne. Keďže náš postup z prvého miesta nadstavby nemôže už nič ovplyvniť, spolu sme sa rozhodli dať príležitosť v sobotňajšom zápase s Košicami našim nezmluvným hráčom a dorastencom. Aj takým, ktorí sú v našom širšom kádri, ale na extraligový zápas ešte nenastúpili. Jeden postih je teda ten, že ´základ´ stratí šancu na prémie, druhý, že sa budú musieť na derby iba povinne prizerať z hľadiska," cituje východoslovenský denník Korzár slová M. Chmeliara.

Zo základného kádra by sa malo proti Košiciam predstaviť len trio Kozlov, Urban a Mikéci. "Prvý menovaný z toho dôvodu, že v tejto sezóne atakuje päťstogólovú hranicu. Ak by ju dosiahol, na čo má reálny predpoklad, zaradil by sa k európskym rekordérom," vysvetlil Miloslav Chmeliar.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.