Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Má za sebou mesiace bolesti, strachu, frustrácie. Hviezda lyžovania sa vracia

Anna Veithová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 26. dec 2016 o 10:14

Anna Veithová - za slobodna Fenningerová - je dvojnásobnou víťazkou Svetového pohára alpských lyžiarok.

SEMMERING. Niekdajšia zjazdárska kráľovná Anna Veithová je späť. Po štrnásť mesiacov trvajúcej pauze zavinenej komplikovaným zranením a neskôr operáciou pravého kolena absolvuje dvadsaťsedemročná Rakúšanka oba povianočné obrovské slalomy Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Semmeringu.

"Som pripravená na návrat. Kondične to ešte nie je na úrovni z obdobia pred zranením, ale posledné týždne ukázali v tréningoch zjavný pokrok. Veľmi sa už teším na ten zvláštny pocit postaviť sa opäť na štart a ukázať, čo je vo mne,“ uvádza sa vo vyhlásení Anny Veithovej, ktoré sprostredkoval médiám Rakúsky lyžiarsky zväz.

Na sociálnej sieti sa celková víťazka Svetového pohára 2014/2015 fanúšikom viac vyznala zo svojich pocitov. "Ako sa cítim? Asi tak, že mám za sebou 431 dní bolesti, strachu, frustrácie, ale aj sebaobetovania, tvrdej práce a veľkých výziev. A na toto všetko bolo treba poriadny kus odvahy,“ napísala Veithová, za slobodna Fenningerová.

Na otázku, čo očakáva od opätovného naštartovania kariéry doma v Semmeringu, skromne pre Ö3 odpovedala: "Chcem ukázať na snehu pár pekných oblúkov, nič viac a nič menej," dodala ďalej na facebooku Anna Veithová.

Veithová sa dlho zotavovala zo zranenia po páde v tréningu z 21. októbra 2015 pred pretekmi v Söldene - roztrhla si predný skrížený väz v pravom kolene a poškodila vnútorný aj vonkajší meniskus. Ostatných päť týždňov už bola takmer fit, ešte však potrebovala spevniť svalstvo a nabrať silu pred začiatkom vážneho tréningu.

Som pripravená na návrat. Kondične to ešte nie je na úrovni z obdobia pred zranením, ale posledné týždne ukázali v tréningoch zjavný pokrok.


Anna Veithová, rakúska lyžiarka

Dlhú pauzu využila pekná tvár rakúskeho lyžovania okrem iného aj na dôležitý životný krok: 16. apríla sa vydala za dlhoročného priateľa a bývalého snoubordistu Manuela Veitha. A tiež vydala knihu s názvom Medzičas.

Je to jej otvorená spoveď zo života v športe, ale aj mimo neho.

Obrovské slalomy Svetového pohára žien v Semmeringu sa uskutočnia v utorok a stredu 27., resp. 28. decembra (1. kolo - 9.45 h, 2. kolo - 13.00) a (10.30 h, 13.30 h) aj za účasti Slovenky Petry Vlhovej. O deň neskôr príde na rad aj slalom s účasťou Petry Vlhovej a Veroniky Velez-Zuzulovej. Jazdiť sa bude v atraktívnej podobe pod umelým osvetlením so začiatkami o 15.00 h a 18.00 h.

Anna Veithová pracovala na návrate niekoľko mesiacov.

Anna Veithová a jej príprava na návrat.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.