Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Má aj olympijskú medailu. Akrobatická lyžiarka je po páde stále v umelom spánku

Švédska akrobatická lyžiarka Anna Holmlundová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 21. dec 2016 o 17:02

Švédka sa silno udrela do hlavy a údajne mala menšie krvácanie do mozgu.

ŠTOKHOLM. Švédska akrobatická lyžiarka a skikrosová špecialistka Anna Holmlundová sa dva dni po páde na tréningu v Taliansku a operácii hlavy stále nachádza v umelom spánku.

Dvadsaťdeväťročná Holmlundová utrpela zranenia hlavy po páde pri tréningu v talianskom stredisku San Candido na relatívne ľahkej časti trate.

Švédska skikrosárka sa silno udrela do hlavy a údajne mala menšie krvácanie do mozgu. Vo štvrtok by sa mala podrobiť ďalším vyšetreniam.

Holmlundová je medailistkou z posledných zimných olympijských hier:

Holmlundová získala na zimných olympijských hrách 2014 v Soči bronzovú medailu a v uplynulej sezóne ovládla Svetový pohár. V prebiehajúcom ročníku Svetového pohára jej patrí v celkovom poradí druhá priečka.

Podľa lekára švédskej skikrosovej reprezentácie boli výsledky prvých testov nepriaznivé. "Odhalili sme zranenia, o ktorých sme predtým nevedeli. Žiaľ, poškodenia sú rozsiahle. V tomto štádiu je ťažké robiť predpovede, no poškodenia tohto druhu väčšinou zanechajú značné následky," uviedol.

Jej krajanka Sandra Näslundová mala tiež smolu, keď si na rovnakom kopci v talianskom stredisku privodila zranenie lakťa. Čaká ju röntgenové vyšetrenie, ktoré určí dĺžku jej absencie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.