Nemky získali zlato v súťaži družstiev, na stupňoch víťazov aj Rakúsko a Nórsko

Nemky triumfovali v súťaži družstiev na MS v severských disciplínach.
Nemky triumfovali v súťaži družstiev na MS v severských disciplínach. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. feb 2023 o 14:50

Zopakovali víťazstvo z MS 2019.

MS v severských lyžiarskych disciplínach

Súťaž ženských družstiev na strednom mostíku - skoky na lyžiach

1. Nemecko: (Anna Ruprechtová, Luisa Görlichová, Selina Freitagová, Katharina Althausová) 843,8 bodu,

2. Rakúsko: (Chiara Kreuzerová, Julia Mühlbacherová, Jacqueline Seifriedsbergerová, Eva Pinkelnigová) 831,1,

3. Nórsko: (Maren Lundbyová, Eirin Kvandalová, Thea Björsethová, Anna Odine Strömová) 828,6

PLANICA. Nemecké skokanky na lyžiach Anna Rupprechtová, Luisa Görlichová, Selina Freitagová a Katharina Althausová získali na MS v Planici zlaté medaily v súťaži družstiev.

V slovinskom stredisku triumfovali s náskokom 12,7 bodu pred Rakúšankami. Na bronzovej priečke skončili so stratou 15,2 b. Nórky.

Althausová vybojovala v Planici už svoje druhé zlato, vo štvrtok nenašla premožiteľku v individuálnej súťaži na strednom mostíku HS-102.

Nemky viedli po prvom kole o 2,5 bodu pred Nórskom. Vďaka Freitagovej si pred záverečnou sériu pokusov vypracovali 20-bodový náskok a Althausovej stačil aj výkon 94,5 m na to, aby nemecké družstvo zopakovalo víťazstvo z MS 2019 v Seefelde.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Nemky získali zlato v súťaži družstiev, na stupňoch víťazov aj Rakúsko a Nórsko