Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Lukáš Pauschek prestúpil zo Slovana do pražskej Sparty

Lukáš Pauschek (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 25. jún 2013 o 12:21

Sparta Praha obsadila v minulej sezóne druhé miesto o dva body za majstrovskou Viktoriou Plzeň.

PRAHA. Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Pauschek v pondelok podpísal zmluvu na štyri roky s úradujúcim českým vicemajstrom Spartou Praha.

Informuje o tom oficiálna internetová stránka "rudých" s dodatkom, že 20-ročný pravý obranca sa zapojí do tréningového procesu so svojím novým zamestnávateľom v stredu.

"Lukáš je perspektívny hráč, o ktorého sme mali dlhodobý záujem. Sme radi, že rokovania vyústili do úspešného konca," povedal pre klubový web Sparty člen predstavenstva Pražanov Jakub Otava.

Lukáš Pauschek má na konte štyri štarty za seniorský výber Slovenska, ale stále reprezentuje domovinu aj v kategórii do 21 rokov. Je odchovanec Slovana Bratislava, v ktorom strávil doterajšiu krátku profesionálnu kariéru.

"Neodchádza sa mi ľahko. V Slovane som hral odmalička. Prežil som tu veľa krásnych momentov a klub mi prirástol k srdcu. Z hľadiska mojej ďalšej kariéry si však myslím, že tento krok mi pomôže. Preto som sa po zvážení všetkých okolností rozhodol pre prestup do Sparty. Ďakujem majiteľovi a vedeniu Slovana, že s mojím rozhodnutím súhlasili a uvoľnili ma. Slovanistom budem držať palce a verím, že so všetkými priateľmi, ktorých tu mám, sa budem čo najčastejšie stretávať aj v budúcnosti," uviedol pre oficiálnu stránku Slovana Pauschek.

Sparta Praha obsadila v minulej sezóne Gambrinus ligy druhé miesto o dva body za majstrovskou Viktoriou Plzeň. Pauschek získal so Slovanom Bratislava v ročníku 2012/2013 double za ligový primát a triumf v národnom pohári.

Zverenci Vítězslava Lavičku sa stretnú v 2. predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014 s hráčmi švédskeho tímu BK Häcken.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články