Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Lokomotíva dala šancu mladým

Košičania si zahrali v Maďarsku. (Autor: facebook Ceglédi VSE)
Daniel Dedina|Publikované 8. júl 2018 o 15:00

Futbalisti Lokomotívy Košice odohrali cez víkend prípravný duel v Maďarsku.

KOŠICE. Lokomotíva vyrukovala do súboja s Ceglédom, deviatym tímom uplynulej sezóny druhej najvyššej maďarskej súťaže, v omladenom vydaní.

Viacerí skúsení hráči dostali priestor na doliečenie zranení.

Hoci herná previerka góly nepriniesla, košický tábor ju hodnotil pozitívne.

„Bol to kvalitný zápas z oboch strán, hralo sa v svižnom tempe. Príležitosti sme si vypracovali, len sme ich sme nepremenili. Takisto súper mal jednu, dve šance. Zahrali si všetci hráči, ktorí boli v nominácii na toto stretnutie. Dvaja sú ročník narodenia 1999, dvaja 2000 a Jakub Tomášek je vekom ešte dokonca mladší dorastenec. Veľmi ma teší, že títo chlapci dostávajú šancu, s podobnými zápasmi sa ešte v doterajšej kariére nestretli,“ povedal po príchode na Slovensko športový riaditeľ Lokomotívy Róbert Jano st.

Generálku na nový ročník druhej ligy odohrajú Košičania v sobotu proti Michalovciam. Hrať by sa malo o 11.00 hod. v Družstevnej pri Hornáde.

Ako hrali druholigisti: Cegléd (Maď., II. liga) – Lok. Košice 0:0, Mielec (Poľ., II. liga) – Poprad 1:0, Diósgyör (Maď., I. liga) – Bardejov 4:0, Prešov – Kechnec 8:0, M. Kraľovič 3, Micherda, Špilár, Strachan, Micovčák, A. Leško, Stropkov – Trebišov 2:3, góly Trebišova: Novák 2, Kopín, Sp. Podhradie – Lipany 1:6, góly Lipian: Vilkovský 3, Ma. Vysočan 2, Janič.

Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.