Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Liverpool vymenil trénera, Hodgsona nahradil Dalglish

Roy Hodgson. (Autor: SITA/AP)
SITA|8. jan 2011 o 12:30

Roy Hodgson už nie je trénerom FC Liverpool. Na jeho miesto nastúpil bývalý hráč The Reds Kenny Dalglish.

LIVERPOOL. Vedenie anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool sa v sobotu dohodlo na ukončení spolupráce s doterajším hlavným trénerom Royom Hodgsonom. Dôvodom na predčasný koniec 63-ročného odborníka na lavičke „The Reds“ sú zlé výkony i výsledky mužstva v celom doterajšom priebehu sezóny, a to predovšetkým v domácej Premier League.

Novým koučom 18-násobného anglického ligového šampióna sa stala klubová legenda Kenny Dalglish, ktorá povedie tím z Anfield Road už aj v nedeľňajšom prestížnom stretnutí FA Cupu na trávniku Manchestru United.

„Chceli by sme sa Royovi poďakovať za jeho snahu v ostatných šiestich mesiacoch, my aj on sme však cítili, že v záujme všetkých zainteresovaných strán bude ukončiť našu spoluprácu. Do budúcnosti mu želáme len to najlepšie,“ cituje oficiálna internetová stránka FC Liverpool slová majiteľa klubu Johna Henryho.

Liverpool až na 12. mieste

„Bolo pre mňa obrovským privilégiom viesť toto mužstvo. Liverpool je jedným z najväčších a najslávnejších klubov na svete a o to viac ma mrzí, že sa mi s ním nepodarilo za ostatný pol rok dosiahnuť to, čo som si naplánoval. Bolo mi cťou pracovať so všetkými hráčmi v kádri. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorými mi pomáhali v práci a v neposlednom rade najmä skvelým liverpoolskym fanúšikom,“ povedal po ukončení spolupráce s „The Reds“ Roy Hodgson.

Už bývalý tréner Liverpoolu so svojimi zverencami získal v 20 ligových dueloch len 25 bodov za 7 víťazstiev, 4 remízy a 9 prehier.

Klubu, ktorého dres si už tri roky oblieka aj slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, patrí aktuálne až 12. priečka v tabuľke Premier League 2010/2011.

Vracia sa legenda klubu

„Sme veľmi radi, že Kenny Dalglish súhlasil s našou ponukou a rozhodol sa prevziať mužstvo uprostred sezóny. Bude ho trénovať nielen v nedeľňajšom stretnutí proti Manchestru United, ale až do konca tohto ročníka,“ povedal John Henry, na ktorého slová nadviazal aj prezident FC Liverpool Tom Werner: „Nikto z nás nebol šťastný, keď videl, akým smerom sa pre nás uberá táto sezóna. Dlho sme zvažovali, čo by bol pre náš tím najlepšie. Veríme, že Kenny prinesie do mužstva skúsenosti a bude sa mu dariť.“

Päťdesiatdeväťročný Dalglish hrával za Liverpool 13 rokov, od roku 1985 potom viedol tento klub ako hlavný tréner. Počas piatich sezón s ním získal tri tituly a dvakrát skončil v tabuľke na 2. mieste. Práve pod jeho vedením sa futbalisti LFC tešili v ročníku 1989/1990 z doteraz posledného ligového primátu.

Súvisiace články