Litvínov zdolal Třinec 3:0, má na dosah zisk titulu

Viktor Hübl z Litvínova (vľavo) bojuje pri mantineli s Rostislavom Kleslom z Třinca. (Autor: Ondřej Bičiště - MF DNES)
TASR|16. apr 2015 o 20:09

Slovenský brankár hostí Peter Hamerlík dostal dva góly. Litvínov vedie v sérii 3:1 na zápasy.

Česká extraliga - finále play-off, štvrtý zápas:

HC VERVA Litvínov - Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 31. Gula, 37. Hanzl, 56. Hübl

/na zápasy: 3:1/

LITVÍNOV. Hokejistov HC VERVA Litvínov delí už len jedno víťazstvo od zisku premiérového českého majstrovského titulu. Vo štvrtkovom štvrtom finále play-off českej extraligy zdolali doma Třinec 3:0.

V sérii vedú už 3:1 na zápasy.

Po stredajšom čistom konte dostal príležitosť v bránke hostí opäť Peter Hamerlík. Tentoraz pustil za svoj chrbát dva puky. Tretí gól domáci pridali do prázdnej bránky.

Litvínov rozhodol o svojom triumfe v druhej tretine. Najskôr po polovici duelu Gula namieril presne od modrej čiary, potom tri minúty pred sirénou prestrelil z ťažkého uhla slovenského brankára Robin Hanzl.

Päť minút pred koncom duelu vyskúšal Třinec počas presilovky hru bez brankára. Namiesto zníženia inkasoval - Viktor Hübl vyhodením puku cez všetky čiary spečatil výsledok na konečných 3:0.

Záver duelu poznačilo niekoľko pästných výmen. Predchádzali im tvrdé a nebezpečné zákroky do oblasti hlavy a krku.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Litvínov zdolal Třinec 3:0, má na dosah zisk titulu