Slovenské kanoistky nezískali miestenky na olympiádu, veria vo voľné karty

Lisa-Maria Gamsjäger na 200 m.
Lisa-Maria Gamsjäger na 200 m. (Autor: facebook/Slovenská kanoistika - Sprint Team)
TASR, SITA|21. máj 2021 o 11:11

Nepridali ďalšiu k piatim.

BARNAUL. Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Lisa-Maria Gamsjägerová a Mariana Petrušová na svetovej dodatkovej kvalifikácii v ruskom Barnaule nezískali olympijské miestenky.

Gamsjägerová finišovala vo finále K1 na 200 m druhá takmer so sekundovou stratou na domácu Nataliu Podolskú, ktorá sa postarala o to, že Rusko bude mať aj v tejto disciplíne svoje zastúpenie v Tokiu.

Podolská vyhrala systémom štart-cieľ, Gamsjägerová sa v závere doťahovala, ale náskok domácej kajakárky už bol priveľký. Napokon ako jediná z deväťčlenného štartovného poľa sa víťazke priblížila pod jednu sekundu. V cieli za Podolskou zaostala o 94 stotín.

"Úžasná jazda v podaní Lisy-Marie, ale škoda, že víťaz v tomto prípade berie všetko. Lisa bola neuveriteľne blízko, ale ďalšia olympiáda v Paríži je tu už o tri roky," napísala slovenská kanoistika na svojom facebookovom profile.

Petrušová skončila vo finále K1 na 500 m štvrtá vyše s dvojsekundovým mankom na víťaznú Portugalčanku Joanu Vasconcelosovú.

"Gamsjägerová urobila v priebehu uplynulého roka obrovský progres a spolu s Petrušovou sú veľkým prísľubom slovenskej kanoistiky do budúcnosti. Obe sú mladé, na každých veľkých pretekoch získavajú cenné skúsenosti.

Existuje ešte určitá šanca, že by Lisa-Maria vďaka výbornému výsledku v Barnaule mohla získať voľnú kartu a v Tokiu by sme tak mali zastúpenie aj medzi kajakárkami. Predpokladám, že o všetkom sa rozhodne v priebehu týždňa," uviedol pre TASR Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

V Barnaule ani na európskej dodatkovej kvalifikácii v Szegede Slováci nepridali ďalšie olympijské miestenky k piatim, ktorú pre krajinu získali "štrekári" na MS 2019.

Štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek vďaka bronzu na 500 m a Peter Gelle štvrtým miestom v K1 na 1000 m.