Lightning podpísali dvoch brankárov, Alnefelta a Miftachova

Oh My Hockey|3. máj 2021 o 09:38

Tampa Bay Lightning šli cestou Caroliny Hurricanes, keď sa rozhodli ešte pred play-off vyriešiť situáciu hneď dvoch brankárskych prospektov. Novú zmluvu od klubu dostali Švéd Hugo Alnefelt aj Rus Amir Miftachov, obaja známi z medzinárodného fóra juniorských šampionátov.

O Alnefeltovej zmluve Bolts informovali na prelome apríla a mája. 19-ročný brankársky talent podpísal trojročný kontrakt s ročným platom 925 tisíc dolárov na úrovni NHL (vrátane bonusov). Na úrovni AHL si ročne zarobí 70 tisíc. Kontrakt platí od sezóny 2021/22.

191 centimetrov vysokého gólmana si Lightning vytiahli zo 71. miesta na drafte 2019. V aktuálnej sezóne chytal v drese seniorského výberu HV 71, pričom odchytal 22 duelov (3,16 GAA, 90,4 SV%). Švédsko reprezentoval na dvoch po sebe idúcich MS juniorov, odniesol si jeden bronz. Zlatú medailu vybojoval na MS do osemnásť rokov v roku 2019.

Alnefelt sa mal pôvodne do konca sezóny pripojiť k farmárskemu mužstvu v Syracuse, napokon z tohto plánu pravdepodobne zíde.

Počas minuloročného draftu sa dostalo aj na overagera Amira Miftachova. Strieborný a bronzový medailista z juniorských majstrovstiev sveta odchytal ročník 2020/21 v Kazani, pendloval medzi KHL a VHL, a vedenie Tampy Bay presvedčil.

Nevysoký brankár by sa mohol v budúcej sezóne pobiť o post jednotky v AHL s vyššie spomínaným Alnefeltom. Jeho osud však zatiaľ nie je jasný. Podobne sa uvažovalo aj o dvojici Kočetkov-Mäkiniemi v Caroline, avšak Kočetkov napokon zostane na hosťovaní v KHL.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»KHL»Lightning podpísali dvoch brankárov, Alnefelta a Miftachova