Lev prehral na ľade Čeljabinsku 1:3

TASR|18. nov 2011 o 16:18

Slovenský účastník KHL mal v Čeljabinsku aj na viac, napokon však za stavu 2:1 pre domácich nepremenil Bartečko samostatný nájazd a krátko na to sa od Kloučkovej korčule puk nešťastne odrazil za Dubov chrbát, čo v 54. minúte definitívne zmarilo nádej na bodový zisk.

ČELJABINSK. Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v piatkovom zápase 24. kola Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Traktoru Čeljabinsk 1:3.

Zverenci trénera Radima Rulíka sa najbližšie v nedeľu 20. novembra o 12.00 SEČ stretnú s kazašským tímom Barys Astana na súperovom ľade.

V piatkovom stretnutí hokejovej KHL zvíťazil Metallurg Magnitogorsk nad Amurom Chabarovsk 3:1. Slovenský brankár Rastislav Staňa priviedol CSKA Moskva 23 úspešnými zákrokmi k výhre 3:2 na ľade Jekaterinburgu.

ico

Traktor Čeljabinsk - HC Lev Poprad 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

24. kolo KHL

Góly: 5. Jakuceňa (Kontiola), 42. Giroux (Kontiola, Panov), 54. Jakuceňa (Razin) - 19. Netík (Sekáč). Rozhodovali: Kadyrov, Kiselev - Gordenko, Sysujev, vylúčenia: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7400 divákov.

Čeljabinsk: Garnett - Quint, Mamin, Giroux, Katičev, Vasilčenko, Šinin, Razin, Rjazancev - Popov, Glinkin, Chistov - Kontiola, Jakuceňa, Panov - Buturlin, Antipov, Kuznecov

HC Lev: Duba - Sigalet, Klouček, Mezei, Lewis, Mihálik - Novotný, Špirko, Fabricius - Nedorost, Chabada, Nagy - Huna, Bartečko, Kristek - Mikuš, Lundberg, Sekáč

Hostia začali aktívne a už v 3. minúte mohli otvoriť skóre stretnutia, Lewisa však bravúrne vychytal Garnett. O dve minúty zahrmelo na opačnej strane, keď sa Jakuceňa ukážkovo zbavil brániacich protihráčov a do protipohybu Dubu poslal Traktor do vedenia - 1:0.

V rozpätí 15.-16. minúty mali hráči Leva tri tutovky, ani jednu však nepremenili, na čom mal zásluhu nepriestrelný brankár Čeljabinska. V 19. minúte si však Garnett predsa len vybral slabšiu chvíľku, keď pokus Sekáča vyrazil len pred seba a číhajúci Netík zasunul puk za jeho chrbát - 1:1.

V 22. minúte mal Čeljabinsk obrovskú šancu opäť ísť do vedenia, no Duba vytiahol parádny zákrok. Viac z hry mali v prostrednej časti domáci, ale v 36. minúte Kontiola a po ňom ani Jakuceňa nenaklonili misky váh na stranu druhého tímu tabuľky Východnej konferencie.

V úvode záverečnej tretiny mal Traktor výhodu presilovky a po necelej minúte od jej začiatku vylúčenie Kloučeka potrestal. Obrancovia Leva nechali Girouxa osamoteného pred Dubom a ten si nepostrážil priestor pod pažami - 2:1.

Hostia tento moment ťažko rozdýchavali a až do konca zápasu boli prakticky vypojení z hry. Naopak, Traktor vystupňoval tlak v obrannom pásme súpera a nechýbalo veľa, aby Kuznecov zvýšil náskok.

V 53. minúte šiel Bartečko sám na brankára a nedal, krátko na to s chuťou hrajúci domáci favorit definitívne zlomil odpor Leva, hoci s poriadnou dávkou šťastia, keď sa puk od Kloučekovej korčule odrazil za Dubov chrbát - 3:1. Tri minúty pred koncom sa hosťujúci kouč Rulík odhodlal k power play, ale stretnutie už nováčik KHL nezdramatizoval.

Metallurg Magnitogorsk - Amur Chabarovsk 3:1

Avtomobilist Jekaterinburg - CSKA Moskva 2:3 /za hostí odchytal celý zápas R. Staňa a zlikvidoval 23 striel)

Víťaz Čechov - Atlant Mytišči 2:3

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Minsk 4:2 - Peter Podhradský (Minsk) 0+1

Spartak Moskva - SKA Petrohrad 1:8 - Štefan Ružička (Spartak) 1+0

Domov»Hokej»KHL»Lev prehral na ľade Čeljabinsku 1:3