Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Lev láka Jágra do KHL, ponúka mu milióny

(Autor: TASR/AP)
SITA|12. jún 2013 o 15:23

Štyridsaťjedenročnému útočníkovi sa skončí v Bostone po sezóne zmluva a od júla bude voľným hráčom.

PRAHA. Český účastník Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Praha sa snaží angažovať legendárneho Jaromíra Jágra.

"Môžeme len povedať, že sme boli v kontakte s Jaromírom Jágrom a rokovania už na určitej úrovni prebehli," uviedol pre iSport.cz hovorca ambiciózneho klubu Jiří Nikodým. Záujem zo strany Leva potvrdil pre český denník Sport aj hráčov agent Petr Svoboda.

Pražania sa vďaka silnému finančnému zázemiu môže o Jágra smelo pokúšať. V zákulisí sa podľa iSport.cz uvažuje o sume 3,5 až 4 milióny eur.

"Peniaze sú interná vec rokovaní. Ku konkrétnym číslam sme sa ešte nedostali, skôr nám išlo o to, aby sme sa dozvedeli, či je záujem takýchto hráčov u nás pôsobiť," prezradil Nikodým.

V HC Lev by uvažovali do budúcna aj o ďalších českých hviezdach Patrikovi Eliášovi a Markovi Židlickom. Pražania chceli aj Romana Červenku, ktorý naposledy hral za Calgary Flames. Ponúkali mu ročnú zmluvu na 2,5 milióna eur.

"V našich podmienkach je to neštandardná ponuka. Petrohrad však predložil 4 milióny eur a vzhľadom na túto výšku a menšie daňové zaťaženie si Roman z pochopiteľných dôvodov vybral Petrohrad," vysvetlil pre iSport.cz Nikodým.

Súvisiace články