Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Lazio aj Tottenham boli pred disciplinárku UEFA za fanúšikov

SITA|7. jan 2013 o 18:49

aliansky futbalový klub Lazio Rím a anglický Tottenham Hotspur čelia disciplinárnemu konaniu zo strany UEFA najmä za správanie fanúšikov.

NYON. Taliansky futbalový klub Lazio Rím a anglický Tottenham Hotspur čelia disciplinárnemu konaniu zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA) najmä za správanie fanúšikov počas vzájomného zápasu v J-skupine základnej fázy Európskej ligy 22. novembra na Olympijskom štadióne v talianskej metropole. Duel sa skončil 0:0 a predchádzali mu útoky na prívržencov hostí vo večnom meste.

Priaznivci domáceho tímu vyvesili na tribúnach transparent "Slobodu Palestíne" v zjavnej narážke na skutočnosť, že "kohúti" historicky priťahujú priaznivcov zo židovskej komunity. Neodpustili si ani znevažujúce pokriky s podobným obsahom. UEFA oznámila, že Laziu hrozia sankcie aj za ďalšie prehrešky skalných, konkrétne používanie pyrotechniky, ale aj pod vplyvom neskorého príchodu mužstva. Tottenham sa bude zodpovedať za výtržnosti svojich fanúšikov. Disciplinárka vynesie verdikty 24. januára.

Lazio dostalo za správanie fanúšikov pokutu 40 000 eur v súvislosti so septembrovým predchádzajúcim súbojom proti Tottenhamu v Londýne.

Súvisiace články