Lašák vychytal víťazstvo, Záborský rozhodol

TASR|6. jan 2011 o 20:07

Slovenský brankár Ján Lašák prispel k triumfu Jokeritu Helsinki v 37. kole fínskej SM-liigy na ľade TPS Turku 3:2 po predĺžení.

HELSINKI. Slovenský brankár Ján Lašák prispel k triumfu Jokeritu Helsinki v 37. kole fínskej SM-liigy na ľade TPS Turku 3:2 po predĺžení 21 úspešnými zákrokmi. Hostia prehrávali ešte v polovici duelu 0:2, ale napokon otočili výsledok.

O triumfe Ässätu Pori 2:1 po samostatných nájazdoch v stretnutí s HIFK Helsinki rozhodol Tomáš Záborský, ktorý v rozstrele zabezpečil dva body pre hostí. Jednu gólovú asistenciu si pripísal slovenský obranca Richard Lintner a aj vďaka tomu posledná SaiPa zdolala pred vlastným publikom Hämeenlinnu tesne 3:2.

Výsledky zápasov 37. kola fínskej SM-liigy:

Jyväskylä - Lukko Rauma 4:1, Espoo Blues - Pelicans Lahti 3:5, HIFK Helsinki - Ässät Pori 1:2sn (za hostí rozh. nájazd Záborský), Kärpät Oulu - Ilves Tampere 1:4, SaiPa - Hämeenlinna 3:2 (za domácich Lintner 0+1), Tappara - Kalpa 2:3, TPS Turku - Jokerit 2:3pp (za hostí Lašák 2/23)