Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu.
Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. máj 2021 o 00:15

Na prvé miesto stráca dva body.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid majú stále šancu na zisk majstrovského titulu. V stredajšom zápase 36. kola španielskej La Ligy zdolali domácu Granadu 4:1 a za vedúcim Atléticom Madrid zaostávajú o dva body.

Realu sa proti Granade mimoriadne darí. Od sezóny 2013/2014 vyhral všetkých dvanásť vzájomných zápasov. Zverenci Zinedinea Zidanea viedli po polčase 2:0, keď sa presadili Luka Modrič a Rodrygo.

V 71. minúte síce znížil domáci Jorge Molina na 1:2, ale nádej Granady trvala iba päť minút. Dvojgólový náskok vrátil hosťom Alvaro Odriozola a po chybe brankára spečatil triumf favorita zápasu Karim Benzema.

Útočník Realu Madrid Karim Benzema.
Útočník Realu Madrid Karim Benzema. (Autor: TASR/AP)

Tri body získal aj finalista Európskej ligy - FC Villarreal.

Mužstvo s prezývkou žltá ponorka triumfovalo na pôde Realu Valladolid 2:0. V 68. minúte skóroval Gerard Moreno a v nadstavenom čase Etienne Capoue.

Výhra Villarrealu potešila aj slovenského obrancu Denisa Vavra. Jeho Huesca sa tak udržala mimo zóny zostupu, pred Valladolidom má dvojbodové manko.