Fanúšikovia Eibaru.
Fanúšikovia Eibaru. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. mar 2019 o 14:24

Celta bojuje iba o záchranu.

MADRID. Futbalisti Celty Vigo pokračujú v najvyššej španielskej súťaži v nevýrazných výkonoch. V nedeľňajšom súboji 26. kola La Ligy prehrali na pôde Eibaru 0:1 a sériu bez víťazstva natiahli na štyri zápasy.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka odohral za hostí celý duel.

Po bezgólovom prvom polčase mohol dostať domácich do vedenia v 67. minúte Brazílčan Charles, ale nariadený pokutový kop nepremenil.

Eibar sa dočkal tri minúty pred koncom riadneho hracieho času, keď o jeho víťazstve rozhodol Sergio Enrich.

Celta z uplynulých štyroch stretnutí vyťažila iba bod a v tabuľke jej patrí až sedemnáste priečka, od pásma zostupu ju delia len dva body.

Eibar pretrhol minisériu troch prehier a figuruje na priebežnom deviatom mieste.

Hráči Atlética Madrid nastúpili na ihrisku San Sebastiánu, kde zvíťazili 2:0. Oba góly hostí vsietil španielsky útočník Álvaro Morata.

Atlético je v tabuľke na druhom mieste, sedem bodov za vedúcou Barcelonou a s päťbodovým náskokom pred svojím mestským rivalom Realom Madrid.