Real prehral s Alavésom po góle z 95. minúty, neskóroval už štyri zápasy

Futbalisti Alavésu sa tešia po senzačnom víťazstve nad Realom Madrid.
Futbalisti Alavésu sa tešia po senzačnom víťazstve nad Realom Madrid. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. okt 2018 o 20:55

Madridčania nedali gól už 409 minút.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid natiahli sériu bez streleného gólu už na 409 minút. V ôsmom kole La Ligy 2018/2019 prehrali na pôde CD Alavés 0:1.

O triumfe domácich rozhodol v 95. minúte stretnutia Manuel Garcia.

Alavés sa bodovo dotiahol práve na Real a na FC Barcelona, ktorý je na čele tabuľky vďaka lepšiemu skóre. Katalánci majú navyše k dobru nedeľňajší duel na ihrisku Valencie. Všetky tri tímy získali 14 bodov.

Real neskóroval už v štyroch stretnutiach za sebou. Ide o najdlhšiu sériu bez streleného gólu od roku 1985.

Madridčania v lige okrem Alavésu prehrali aj s FC Sevilla a remizovali s Atléticom Madrid. V Lige majstrov na pôde CSKA Moskva podľahli 0:1.

Vo všetkých uvedených dueloch ani raz neskórovali, naposledy sa presadil ešte 22. septembra stredopoliar Marco Asensio pri ligovom triumfe nad Espanyolom Barcelona 1:0.

Tréner Julen Lopetegui.
Tréner Julen Lopetegui. (Autor: TASR/AP)

La Liga 2018/2019 - 8. kolo (sobota):

Girona - Eibar 2:3 (2:2)
Góly: 40. a 42. Stuani - 12. Charles Oliveira (z pok. kopu), 45.+ Arbilla, 72. Enrich

Getafe - Levante 0:1 (0:0)
Gól: 60. Bardhi, ČK: 90.+ Portillo (Getafe)

Leganés - Rayo Vallecano 1:0 (1:0)
Gól: 14. G. Carillo, ČK: 82. Medran (Vallecano) po druhej ŽK

CD Alavés - Real Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 90+5. Garcia

La Liga - 8. kolo: Alavés - Real Madrid: fotogaléria

9.10.2018

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real prehral s Alavésom po góle z 95. minúty, neskóroval už štyri zápasy