Barcelona nestačila na posledný tím, Real Madrid prehral rozdielom triedy

Momentka zo zápasu Leganés - FC Barcelona.
Momentka zo zápasu Leganés - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. sep 2018 o 21:59

Favoriti zaváhali u súperov.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona šokujúco prehrali v šiestom kole španielskej La Ligy na pôde dovtedy posledného Leganés 1:2.

Zverenci trénera Ernesta Valverdeho od 12. minúty vyhrávali gólom Philippa Coutinha, no domácim sa na začiatku druhého polčasu podarilo otočiť skóre vďaka presným zásahom Nabila El Zhara a Oscara.

Pri rozhodujúcom góle urobil veľkú chybu obranca Gerard Piqué.

Aj Piquého chyba patrí k futbalu

V tábore Leganes, ktorý bol po piatich kolách na dne tabuľky, zavládla po zisku skalpu Barcelony veľká eufória.

Tréner Mauricio Pellegrino sa však snažil tlmiť prílišný optimizmus. "Musíme zostať nohami pevne na zemi. Zdolali sme úradujúceho majstra, no sú to iba tri body. Sezóna je ešte dlhá. Potvrdilo sa, že v La Lige je možné všetko.

La Liga: Pozrite si momentky zo zápasu Leganés - FC Barcelona: fotogaléria

26.9.2018

Nie vždy vyhrá papierovo silnejší tím. Niekedy môže uspieť aj outsider, ktorý v priebehu 90 minút lepšie zvládne kľúčové momenty. Verím, že triumf nad Barcelonou nám zdvihne sebavedomie.

K futbalu patria aj také chyby, akej sa dopustil Piqué. Gerard je dlhé roky chrbtová kosť Barcelony, dokázal neuveriteľné veci, je mentálne silný. Som presvedčený o tom, že tento kiks ním neotrasie," povedal argentínsky kouč pre denník Marca.

Real zaspal úvod zápasu

Barcelona si napriek nečakanému zakopnutiu udržala vedúcu pozíciu v tabuľke o skóre pred Realom Madrid.

Real mal šancu dostať sa na čelo tabuľky, no nevyužil ju, keď v prvom polčase dostal od Sevilly tri góly. Dvakrát sa strelecky presadil Portugalčan Andre Silva a v tomto ročníku skóroval už šesťkrát, tretí gól pridal Wissam Ben Yedder.

V druhom dejstve mohol znížiť Luka Modrič, no gól chorvátskeho tvorcu hry neplatil pre ofsajd. Sevilla v uplynulých troch súťažných zápasoch nasúkala súperom 14 gólov.

"Domáci boli lepší a zvíťazili zaslúžene. Zaspali sme začiatok zápasu a pykali sme za to, že sme dostali dva zlepené góly," uviedol tréner Realu Julian Lopetegui.

"Premrhali sme prvý polčas a v druhom dejstve bolo už nemožné niečo urobiť s výsledkom," priznal Brazílčan Casemiro.

V ďalšom večernom stretnutí remizovala Celta Vigo na pôde Valencie 1:1. Slovák Stanislav Lobotka v drese hostí odohral celý duel, zranený Róbert Mazáň nebol ani na lavičke náhradníkov.

La Liga 2018/2019 - 6. kolo:

Leganés - FC Barcelona 2:1 (0:1)

Góly: 52. El Zhar, 55. Óscar Rodríguez - 12. Coutinho

Athletic Bilbao - FC Villarreal 0:3 (0:0)

Góly: 65. Fornals, 80. Mori, 89. Ekambi

FC Sevilla - Real Madrid 3:0 (3:0)

Góly: 17. a 21. Silva, 39. Ben Yedder

Valencia - Celta Vigo 1:1 (1:0)

Góly: 25. Batshuayi - 82. Aspas

/Stanislav Lobotka odohral celý zápas, Róbert Mazáň (obaja Celta) nebol ani na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona nestačila na posledný tím, Real Madrid prehral rozdielom triedy