MS v snookri, ilustračná fotografia.
MS v snookri, ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. feb 2019 o 13:09

O titul bojovali Angličania.

BERLÍN. Angličan Kyren Wilson sa stal víťazom turnaja German Masters v snookeri. V nedeľňajšom finále triumfoval nad krajanom Davidom Gilbertom po výsledku 9:7.

Dvadsaťsedemročný Wilson si na svoje konto pripísal druhý tohtosezónny triumf na bodovanom turnaji, keď predtým uspel v auguste na podujatí Paul Hunter Classic v inom nemeckom meste Fürth.

• David Gilbert (Angl.) - Duane Jones (Wal.) 6:1

O desať rokov starší Gilbert si na svoj premiérový triumf na bodovanom turnaji musí ešte počkať.

V nedeľňajšom finále viedol Wilson v popoludňajšej časti zápasu 2:0, aj 4:1. Na prestávku sa išlo za stavu 5:3. Začiatok večernej časti patril Gilbertovi, získal štyri framy za sebou a otočil skóre na 7:5 vo svoj prospech.

Wilson dokázal zareagovať rovnakým spôsobom a uspel v ďalších štyroch framoch, čo mu stačilo na zisk trofeje.

"Mal som počas stretnutia pocit, že budem potrebovať aj trochu šťastia, aby som uspel. Dave hral po prestávke neskutočne. Dnes som naozaj aj šťastie. Som si istý, že Dave získa svoj prvý titul v dohľadnej dobe," povedal po finále víťazný Wilson, cituje ho portál BBC.

Domov»Ďalšie športy»Snooker»Gilbert si na triumf na bodovanom turnaji musí počkať, German Masters vyhral Wilson