Zverenci Didiera Deschampsa zvládli penaltový rozstrel aj bez svojho kapitána.

0 - 1pp
3:5
Francúzsko
Francúzsko

Zvyčajne gólovo plodný Mbappé nebol v doterajšom priebehu európskeho šampionátu v najlepšej forme, raz skóroval z pokutového kopu proti Poľsku, ale inak svoje šance premeniť nedokázal.

Navyše, hneď v prvom skupinovom zápase si zlomil nos. Od tohto okamihu musí nosiť ochrannú masku.

Napriek tomu však po zásahu loptou do tváre v dueli proti Portugalsku skončil v bolestiach na zemi a musel byť ošetrovaný.

Neskôr počas prestávky medzi prvým a druhým predĺžením sám požiadal o stiahnutie z hry a vynechal tak aj samotný penaltový rozstrel.

Fotogaléria zo zápasu Portugalsko - Francúzsko vo štvrťfinále EURO 2024

"Áno, vždy je ku mne a k tímu veľmi úprimný, keď cíti, že nemá na to zrýchliť. Nie je v najlepšej forme, cítil sa naozaj veľmi unavený," povedal Deschamps, pričom mal na mysli svalovú únavu a problém s nosom.

"Videl som, ako bojoval počas prvého predĺženia. Bolo by však zbytočné nechať ho na ihrisku aj v druhej časti."

Francúzski futbalisti však aj počas neprítomnosti svojho kapitána dokázali premeniť všetky penalty v rozstrele a vyradiť Portugalsku 5:3 na pokutové kopy.

Domov»EURO 2024»Mbappé nie je v najlepšej forme, hovorí tréner Francúzska. Sám požiadal o striedanie