Cristiano Ronaldo sa v zápase zranil.
Cristiano Ronaldo sa v zápase zranil. (Autor: SITA)
SITA|25. mar 2019 o 22:53

Anglicko deklasovalo Čiernu Horu.

BRATISLAVA. - Portugalskí futbaloví reprezentanti neuspeli v pozícii úradujúcich majstrov Európy ani v druhom domácom vystúpení v kvalifikácii EURO 2020. So Srbskom v Lisabone iba remizovali 1:1, od 30. minúty dohrávali bez zraneného Cristiana Ronalda.

Úradujúci majstri sveta vo futbale Francúzi si zatiaľ suverénne počínajú v H-skupine kvalifikácie o postup na ME 2020.

Po triumfe v Moldavsku (4:1) si zverenci trénera Didiera Deschampsa doma na Stade de France v Paríži rovnako hladko poradili s Islanďanmi (4:0).

O góly výberu Francúzska sa postarali v prvom polčase Samuel Umtiti (12.) a po zmene strán Olivier Giroud (68.), Kylian Mbappé (78.) a Antoine Griezmann (84.).

Zranenie Cristiana Ronalda v zápase Portugalska proti Srbsku:

Rovnako suverénni ako Francúzi boli v pondelok doma aj Turci, ktorí prevýšili Moldavčanov 4:0. V treťom súboji H-skupiny sa v Andorre zrodilo víťazstvo Albánska 3:0.

Hostia definitívne rozhodli o svojom triumfe až dvoma gólmi v 88. min a v šiestej minúte nadstaveného času. Taktovku nad týmto zápasom malo slovenské rozhodcovské trio Filip Glova - František Ferenc a Peter Kováč.

Výsledky pondelňajších stretnutí H-skupiny kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2020: