Šláger mal jasný priebeh, Španieli zdolali Talianov o tri góly

Futbalisti Španielska oslavujú jeden zo svojich gólov do siete Talianska.
Futbalisti Španielska oslavujú jeden zo svojich gólov do siete Talianska. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. sep 2017 o 20:27

Pozrite si prehľad sobotňajších výsledkov futbalovej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018.

BRATISLAVA. Srbská futbalová reprezentácia zvíťazila v sobotňajšom stretnutí D-skupiny kvalifikácie majstrovstiev sveta 2018 doma nad Moldavskom 3:0.

Strelecký účet zápasu otvoril v 20. minúte Mijat Gačinovič, o desať minút neskôr skóroval Aleksandar Kolarov.

V druhom polčase pridal ešte tretí gól Srbska Alekandar Mitrovič. Zverenci Slavoljuba Muslina si ziskom troch bodov poistili prvé miesto v D-skupine.

V druhom stretnutí skupiny sa zrodila medzi Gruzínskom, ktoré vedie slovenský kouč Vladimír Weiss, a Írskom remíza 1:1.

Hlavným rozhodcom duelu bol Slovák Ivan Kružliak.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil v I-skupine, kde Fínsko zdolalo Island 1:0. O prvé víťazstvo Fínov v kvalifikácii sa postaral v 8. minúte Alexander Ring.

Hrdinom Fínska bol Alexander Ring (s číslom 6).
Hrdinom Fínska bol Alexander Ring (s číslom 6). (Autor: TASR/AP)

Zápas Chorvátsko - Kosovo nedohrali

Pre nepriaznivé počasie zrušili sobotňajší zápas v Záhrebe medzi domácim Chorvátskom a reprezentáciou Kosova v I-skupine kvalifikácie.

Hlavný rozhodca Stefan Johannesson v 27. minúte za nerozhodného stavu 0:0 v hustom daždi duel najprv prerušil, neskôr po konzultácii s delegátom FIFA a oboma družstvami súboj zrušil pre nespôsobilú hraciu plochu.

Duel podľa twitterového účtu kvalifikácie MS 2018 dohrajú v nedeľu.

Španielsko hladko zdolalo Taliansko

Šláger sobotňajšieho programu kvalifikačných zápasov priniesol jednoznačné víťazstvo Španielska nad Talianskom 3:0 v Madride.

Súboj o prvenstvo v G-skupine mal jednoznačný priebeh. Domáci mali hernú prevahu hlavne v prvom polčase, ktorú korunoval dvoma gólmi Isco.

Najskôr sa presadil v štrnástej minúte po exportnom priamom kope, tesne pred polčasovou prestávkou pridal druhý gól po peknej individuálnej akcii.

Jednoznačnú výhru spečatil v 77. minúte Álvaro Morata.

Pozrite si, ako vyzeral zápas Španielska s Talianskom: fotogaléria

3.9.2017

Kvalifikácia o postup na MS 2018 v Rusku - 7. kolo:

D-skupina:

Gruzínsko - Írsko 1:1 (1:1)
Góly: 34. Kazaišvili - 4. Duffy
Rozhodovali Kružliak - Balko, Mókoš (všetci SR)

Gól: 8. Ring. ČK: 76. Gíslason (Island) po 2 ŽK
Rozhodovali: Královec - Nádvorník (obaja ČR), Slyško (SR)

6.Kosovo60153:181 b
Domov»Futbal»Reprezentácie»Šláger mal jasný priebeh, Španieli zdolali Talianov o tri góly