Wales doma uspel, Nemci prehrali v šlágri, Šporar strelil gól Poľsku

Andraž Šporar (vľavo) v zápase Slovinsko - Poľsko.
Andraž Šporar (vľavo) v zápase Slovinsko - Poľsko. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. sep 2019 o 23:27

Belgicko vyškolilo San Maríno.

BRATISLAVA. Waleskí futbaloví reprezentanti vybojovali v slovenskej E-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 svoje druhé víťazstvo, v piatkovom dueli v Cardiffe vydreli s Azerbajdžanom výhru 2:1.

V tabuľke sa tak so šiestimi bodmi vyrovnali zverencom trénera Pavla Hapala, s ktorými majú lepší vzájomný zápas.

Walesu pomohol kuriózny gól

Walesania mali v prvom polčase väčšinu času loptu na svojich kopačkách, k súperovej bráne však prenikali iba ťažko.

Pomohla im kuriózna situácia, v 36. minúte si po zrazenej strele Garetha Balea neporozumel Pavel Pašajev s brankárom Salahatom Agajevom a dal si hlavičkou nešťastný vlastný gól.

Hostí to nezrazilo, naopak, po prestávke vyrovnali, keď svoje sólo na dvakrát zakončil Mahir Emreli.

Domácich napokon spasila ich najväčšia hviezda. V 84. minúte zariadil triumf Bale, ktorý prehlavičkoval Agajeva.

Azerbajdžan si tak musí na prvé body v skupine ešte počkať.

Nemci prvýkrát prehrali

V šlágri piatkového programu Nemci v Hamburgu podľahli Holanďanom 2:4 a zaznamenali prvú prehru v C-skupine.

Na čele skupiny zostávajú Severní Íri (12 b) s trojbodovým náskokom pred druhým Nemeckom (9), Holanďania sú tretí (6).

Štvrtí sú Bielorusi, ktorí vyhrali v Tallinne nad domácim Estónskom 2:1 a tešili sa z prvého víťazstva v kvalifikácii.

O triumfe hostí rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Maxim Skavyš.

Šporar bol hrdinom Slovinska

V G-skupine prvýkrát našli premožiteľa Poliaci, ktorí po sérii štyroch víťazstiev prehrali v Ľubľane so Slovincami 0:2.

O oba góly domáceho tímu sa postaral Andraž Šporar, útočník bratislavského Slovana najprv v 35. minúte po rohovom kope hlavičkou sklepol loptu na skórujúceho Aljaža Strunu a v 65. minúte po skvelom vysunutí od Josipa Iličiča z uhla prestrelil Lukasza Fabianského v poľskej bráne.

Poliaci si napriek tomu udržali vedúcu pozíciu v tabuľke, pred druhým Rakúskom, ktoré v Salzburgu rozdrvilo Lotyšov 6:0, majú trojbodový náskok.

Slovinci sú tretí s ôsmimi bodmi.

Kvalifikácia na EURO 2020 - ME vo futbale

C-skupina

• Estónsko - Bielorusko 1:2 (0:0)

Góly: 54. Sorga - 48. Naumov, 90.+2 Skavyš

• Nemecko - Holandsko 2:4 (1:0)

Góly: 9. Gnabry, 73. Kroos (z 11 m) - 59. F. de Jong, 66. Tah (vl.), 80. Malen, 90.+1 Wijnaldum

• Rakúsko - Lotyšsko 6:0 (2:0)

Góly: 7. a 53. Arnautovič (druhý z 11 m), 13. Sabitzer, 76. Steinbors (vl.), 80. Laimer, 85. Gregoritsch

6.San Maríno50050:240 b

Domov»EURO 2021»Wales doma uspel, Nemci prehrali v šlágri, Šporar strelil gól Poľsku