Američan Haji Wright strieľa gól do siete Holandska.
Američan Haji Wright strieľa gól do siete Holandska. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|3. dec 2022 o 19:50

Radosť z gólu trvala v podaní hráčov USA len krátko.

DAUHA. Čas sa im neúprosne krátil, do konca zápasu zostávala zhruba štvrťhodina. Futbalisti USA v tej chvíli prehrávali v osemfinále MS 2022 v Katare s Holandskom 0:2.

V 76. minúte sa im podarilo streliť kontaktný gól. Málovídaným, ba až bizarným spôsobom.

Najväčšia hviezda amerického výberu Christian Pulisic sa vrútil z pravej strany do šestnástky Holanďanov, odkiaľ poslal loptu na nabiehajúceho Hajiho Wrighta.

Útočník tureckého Antalyasporu tiesnený Virgilom van Dijkom mal v čase kontaktu s loptou priehlavok nohy otočený smerom od brány.

Loptu zasiahol tak, že tá vyletela do vzduchu a poza neho zapadla do vzdialenejšieho kúta brány 203 centimetrov vysokého dlháňa v bráne Holandska Andriesa Nopperta.

Márna už bola aj snaha na zadnej žrdi zasahujúceho Denzela Dumfriesa.

Gól Hajiho Wrighta v stretnutí Holandsko - USA

Hráči USA sa dlho z kuriózneho gólu a zníženia stavu netešili. O päť minút neskôr skórovali Holanďania zásluhou Dumfriesa tretíkrát a po výhre 3:1 postúpili do štvrťfinále.

Američania sa napriek väčšiemu držaniu lopty (58 percent) i počtu streleckých pokusov (17:12) so šampionátom lúčia.

„Hráči dali do zápasu všetko. Bohužiaľ, prehrali sme,“ skonštatoval po zápase tréner USA Gregg Berhalter.

MS vo futbale 2022

Domov»MS vo futbale 2022»VIDEO: Bol to najbizarnejší gól šampionátu? Američan skóroval strelou poza seba