Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kukučkov štart na ME v Nórsku ohrozený

SITA|Publikované 29. dec 2007 o 14:47

BRATISLAVA 29. decembra (SITA) - Štart slovenského hádzanárskeho reprezentanta Petra Kukučku na blížiacich sa VIII. majstrovstvách Európy v Nórsku (17. - 27. 1. 2008) je pre nepríjemné zranenie tváre ...

BRATISLAVA 29. decembra (SITA) - Štart slovenského hádzanárskeho reprezentanta Petra Kukučku na blížiacich sa VIII. majstrovstvách Európy v Nórsku (17. - 27. 1. 2008) je pre nepríjemné zranenie tváre ohrozený. Stredná spojka bundesligového HSG Nordhorn nebude trénerovi SR Zoltánovi Heisterovi k dispozícii ani v najbližšej fáze prípravy na vrcholné podujatie, ktorou bude tesne po Novom roku účasť na medzinárodnom turnaji vo Francúzsku. "Žiaľ, zatiaľ nemáme dobré správy o jeho zdravotnom stave. Momentálne nevieme, či s Petrom vôbec budeme môcť počítať na európskom šampionáte. Do 10. januára nesmie trénovať, potom by mal ísť na CT vyšetrenie," uviedol pre agentúru SITA Z. Heister.

Dvadsaťpäťročný Kukučka je tvorcom hry a kľúčovou postavou slovenskej reprezentácie, avšak jeho dodatočné zaradenie do družstva bez spoločnej prípravy so spoluhráčmi si kormidelník hádzanárov Slovenska nedokáže predstaviť: "Minimálne musí absolvovať prípravu od 8. januára. Ak by nestihol dva prípravné zápasy so Slovinskom 10. a 11. januára, potom už jeho štart na ME neprichádza do úvahy."

Špílmacher Nordhornu sa zranil pred dvoma týždňami v Hamburgu pri prehre svojho tímu 26:30. Kukučka utrpel pri zrážke s Matthiasom Flohrom z HSV zlomeninu kosti v tvárovej časti medzi nosom a ľavým okom.


Nominácia hádzanárov Slovenska na medzinárodný turnaj vo Francúzsku (3. - 6. 1. 2008):

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur Handball/Švajč.),Michal Meluš (Tatran Prešov)

pivoti: Andrej Petro (US Ivry/Fr.), Peter Dudáš (Tatran Prešov), Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky)

krídla: Martin Straňovský (C.BM. Ademar Leon/Šp.), Radoslav Antl (ZMC Amicitia Zürich/Švajč.), Ján Faith (HC Baník OKD Karviná/ČR), Vlastimil Fuňak, Radoslav Kozlov (obaja Tatran Prešov)

spojky: Daniel Valo (MT Melsungen/Nem.), František Šulc ml. (HSG Düsseldorf/Nem.), Michal Baran (Sélestat Handball/Fr.), Csaba Szücs ml. (HC Erlangen/Nem.), Peter Tumidalský, Marek Mikéci, Radovan Pekár (všetci Tatran Prešov)


Súvisiace články