Kristián Pospíšil v drese fínskeho klubu Lukko Rauma.
Kristián Pospíšil v drese fínskeho klubu Lukko Rauma. (Autor: Archív K. Pospíšil)
Miroslav Kováčik|3. feb 2021 o 22:10

Na výhre svojho tímu sa podieľal troma bodmi.

HELSINKI. Slovenskí útočníci Kristián Pospíšil a Pavol Skalický režírovali triumf svojho tímu Lukko Rauma nad Ilvesom Tampere 4:1.

Dvadsaťštyriročný Pospíšil strelil v stredajšom súboji dva góly a pridal jednu asistenciu. Najmä jeho prvý zásah bol skutočne vydarený.

Rodák zo Zvolena v strednom pásme efektne zachytil rozohrávku súpera, keď puk letel niekoľko centimetrov nad ľadom. Následne zužitkoval svoju rýchlosť a bekhendom otvoril skóre zápasu.

Druhý gól pridal v 56. minúte, keď v presilovke poslal puk do siete strelou z ťažkého uhla. O dve minúty neskôr Pavol Skalický uzavrel gólový účet zápasu strelou do prázdnej bránky z vlastnej polovice ihriska.

Lukko Rauma vyhralo štvrtýkrát v sérii a je jednoznačným lídrom fínskej súťaže. Pred druhým Lahti má náskok dvanásť bodov.

Skalický je 14. najproduktívnejším hráčom súťaže s bilanciou 12 gólov i asistencii. Pospíšil doposiaľ strelil päť gólov, ku ktorým pridal dvanásť asistencii.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Šikovne zachytil rozohrávku a skvele zakončil. Pospíšil zažil vo Fínsku veľký večer