Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Krajči: Janus ostane v Slovane

Jaroslav Janus (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič, TASR|Publikované 3. apr 2013 o 09:16

Brankára slovenskej reprezentácie a Slovana Jaroslava Janusa čaká veľké upratovanie dôležitých vecí vo vlastnej hlave. Zatiaľ nevie, kde dochytá sezónu, či pôjde na svetový šampionát.

Agentúrna správa bola nahradená autorským textom SME o 18.30

BRATISLAVA. Brankár Jaroslav Janus má za sebou mimoriadne vydarenú sezónu v KHL v drese nováčika súťaže Slovana.

Tesne pred odchodom na prípravný dvojzápas so Švédskom, ešte počas sústredenia v Námestove vyrástla pred ním veľká dilema. Z Tampy, ktorá ho v roku 2009 draftovala, prišla ponuka, aby s ňou podpísal zmluvu.

„Netajím, že mojou hokejovou prioritou ostáva chytať v NHL. Vedenie Tampy však bude asi chcieť, aby som formu potvrdil najprv na farme. Som rád, že pán tréner Vůjtek to chápe, ale v priebehu niekoľkých dní bude potrebovať nejaký záver.“

Optimizmus zo Slovana

Včera sa na klubovej stránke Slovana objavilo optimistické vyhlásenie generálneho manažéra Slovana Maroša Krajčiho.

„Janus v úvodnej sezóne v KHL potvrdzoval výbornú formu a stal sa základným stavebným kameňom úspechu nášho klubu. S Jarom preto v Slovane rátame aj v budúcej sezóne.“

Krajči pre SME vysvetlil, že je pokojný, argumentoval dohodou o vzájomnom rešpektovaní štandardných zmlúv klubov NHL i KHL.

„Tak ako musel ustúpiť Višňovský v prípade podpísanej zmluve s Islanders, je Janus našim hráčom do konca budúcej sezóny. S Jaroslavľou, ktorá ho draftovala v rámci KHL sme na tom dohodnutí.“

Podľa manažéra Slovana existuje teoretická možnosť, že by sa brankár rozhodol vyviazať zo zmluvy, čo by však bolo pre finančné sankcie takmer nereálne.

„Okrem toho Tampa nemôže podľa platných zásad priamo vstupovať do nášho, ktorý je pod platnou zmluvou. Musela by nás osloviť prostredníctvom vedenia NHL,“ dodal Krajči.

Agent nemá nič nové

Hráčov agent Robert Spálenka zhrnul aktuálnu situáciu.

„Čakáme a nič nové sa neudialo. V NHL vrcholila v stredu uzávierka výmen hráčov medzi klubmi. Nemám informácie, či sa vedenie Tampy poobzeralo po brankárskej náhrade za Janusa.“

Podľa Spálenku sa pred pár dňami ozvali z Tampy, že by s Janusom radi podpísali zmluvu. Navrhovali vraj dvojcestný kontrakt na tento rok a pripustili, že v budúcnosti by mohlo ísť už o jednocestnú zmluvu.

„My s hráčom sme vzápätí Tampe dali najavo, že máme záujem iba o jednocestný kontrakt. Zatiaľ žiadna odpoveď z Tampy neprišla, “ dodal Spálenka.

Jaroslav Janus odchytal v tejto sezóne za Slovan 49 stretnutí a bol jednotkou tímu. V základnej časti mal 92,8 percentnú úspešnosť zákrokov.

Autor: Vojtech Jurkovič, TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.