Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hráč vyzýva, aby marihuana nebola zakázaná. Basketbalistov dočasne prestali testovať

Momentka zo zápasu Washington - Dallas. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 5. dec 2020 o 07:54

Dôvodom na prerušenie testovaní je pandémia koronavírusu.

NEW YORK. Zámorská basketbalová NBA nebude v nasledujúcej sezóne pokračovať v náhodných kontrolách hráčov na užívanie marihuany.

Vedenie profiligy sa na prerušení testovania dohodlo s hráčskou asociáciou NBPA.

"Vzhľadom na neobvyklé okolnosti v súvislosti s pandémiou koronavírusu sme sa po dohode s hráčskou asociáciou NBPA rozhodli v sezóne 2020/2021 pozastaviť náhodné kontroly na užívanie marihuany.

Zameriame sa na testovanie preparátov na zvyšovanie výkonnosti a na zneužívanie drog," uviedlo v stanovisku vedenie NBA.

Podľa platných ligových pravidiel dostal hráč po pozitívnom teste na marihuanu pokutu a musel absolvovať program na liečbu závislostí. Dištanc na päť zápasov hrozil v lige až po troch priestupkoch takéhoto charakteru.

Kevin Durant z Brooklyn Nets vyzval vedenie súťaže, aby marihuanu definitívne vyškrtlo zo zoznamu zakázaných substancií.

Nová sezóna NBA odštartuje 22. decembra duelom medzi úradujúcimi šampiónmi Los Angeles Lakers a ich mestskými rivalmi Los Angeles Clippers.

Vedenie súťaže pre pandémiu skrátilo základnú časť, v ktorej v nadchádzajúcom ročníku každý z účastníkov absolvuje iba 72 zápasov. Informovala agentúra DPA.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.