Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Studené jedlo a málo aktivít na voľný čas. Slováci hodnotia prestížny turnaj

Norbert Gombos. (Autor: TASR)
Jana Sedláková|Publikované 24. sep 2020 o 15:15

V Paríži budú v hľadisku aj diváci.

PARÍŽ, BRATISLAVA. "V Amerike boli pripravení na opatrenia oveľa lepšie a cítil som sa bezpečnejšie ako v Paríži," hodnotí slovenský tenista Norbert Gombos organizáciu druhého grandslamového turnaja v ére koronavírusu.

V Paríži sa v nedeľu v netradičnom termíne začína Roland Garros. S tenistami v bubline, no zároveň s divákmi.

"Mať divákov a zároveň nás držať v bubline? Mne to nedáva zmysel," hovorila na tlačovej konferencii ešte po US Open Grékyňa Maria Sakkariová.

Gombos: Necítim sa ako v bubline

Hráči musia pravidelne podstupovať testy na koronavírus. Ak opustia bublinu, budú vylúčení z turnaja.

Na druhej strane, na jeden zápas môže prísť tisíc divákov. Pôvodne sa pritom hovorilo aj o číslach nad 10-tisíc. Paríž však po novom patrí z pandemického hľadiska do červenej zóny a viac osôb úrady nepovolili.

S ľuďmi mimo bubliny môžu hráči prísť do kontaktu aj vo voľnom čase.

"Vôbec sa necítim, že by sme boli ako v bubline," hovorí pre SME Gombos.

"Po hoteli chodia aj cudzí ľudia a turisti. Z hlavného klubu môžete ísť pešo cez mesto do tréningového klubu, čo by v rámci bubliny vôbec nemalo byť. V Amerike to bolo prísnejšie, no boli zároveň neporovnateľne lepšie pripravení," približuje.

Hráči musia pravidelne absolvovať testy na koronavírus. Prvý hneď po príchode, ďalší o 48 hodín neskôr a potom každých päť dní.

"Testovali nás hneď, ako sme prišli do hotela, museli sme dodržať 24-hodinovú karanténu v izbe. Do klubu sme mohli ísť až s prvým negatívnym výsledkom," opísala pre SME Rebecca Šramková, ktorá hrala v kvalifikácii.

Testovanie prebehlo podľa Gombosa v Paríži inak ako v New Yorku.

"V Amerike sme si testy robili sami. Dali nám tyčinky a my sme si spravili výtery z nosa. Tu to robia sestričky, je to celkom nepríjemný odber," hodnotí.

Studené jedlo a slabé raňajky

Čakanie na výsledky testov trvalo podľa hráčov dlhšie, ako sa očakávalo. V súvislosti s tým zažil Gombos aj nepríjemnú skúsenosť.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.